بیت‌کوین: گام بعدی تکامل پول

مدیر بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارز جهان معتقد است که بیت‌کوین در آینده نزدیک مفهوم پول را تغییر خواهد داد و گام بعدی تکامل پول خواهد بود.

به گزارش صدای بورس، مایکل سوننشاین، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale معتقد است: بیت‌کوین یک هوس زودگذر یا مد روز نیست که به تدریج از بین برود. مشارکت بازیگران بزرگ عرصه خدمات مالی در حوزه رمزارزها، نشان از اهمیت این صنعت نوپا دارد.
سوننشاین که دارایی رمزارزی شرکتش بالغ بر 11 میلیارد دلار است، گفت: همه‌گیری جهانی ویروس کووید19 یکی از عوامل رشد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین است. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران با علایق و دلایل مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale افزود: سرمایه‌گذاران فهمیده‌اند که خریدن بیت‌کوین و افزودن آن به پورتفوی سرمایه‌گذاری یعنی مقابله با تورم، ذخیره کردن ارزش پول، در اختیار داشتن طلای دیجیتال یا مالکیت پول به شکل دیجیتال. در دنیای دیجیتال امروز، این بهترین شکل حفظ ارزش دارایی‌هاست.
او گفت: پس از آن که همه‌گیری بیماری کرونا، بازارهای پول را به زانو درآورد، بیت‌کوین نشان داد که یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها در این شرایط بحرانی بوده است. برای کسانی که درباره اعتبار بیت‌کوین در میان نهادهای مالی متعارف شک دارند، باید بگویم که بیت‌کوین بیرون از حوزه خدمات مالی سنتی متولد شده است و برخلاف سهام و اوراق قرضه، تحت سرپرستی بازار سهام قرار ندارد.
قیمت بیت‌کوین در سال 2020 با رشد چشمگیری مواجه شده و با 117 درصد افزایش از مرز 18 هزار دلار گذشته است.
منبع: بیزنس اینسایدر

کد خبر 421943

اخبار مرتبط

  • بیت کوین نسوزاند!

    بیت کوین نسوزاند!

    افزایش ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باعث توجه بیش از پیش معامله‌گران به آنها شده است اما این رشد قیمت تا کجا ادامه خواهد داشت و آینده این ارزهای نوظهور چیست؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =