مهمترین اخبار اقتصادی بورسی امروز (۹۹/۷/۲۱)

«مهمترین اخبار اقتصادی بورسی»، جدیدترین خط خبری امروز ۲۱مهر ۹۹ را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس،‌ بازار سرمایه امروز بعد از یک فراز و نشیب در شاخص کل هم‌وزن و ریزش شاخص کل به کار خود پایان داد. در آخرین لحظه کاری امروز شاخص بیش از ۱۷ هزار و ۵۵۸ واحد ریزش کرد و در کانال ۱ میلیون و ۵۷۹ هزار واحدی ایستاد.

۱- رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت 
روحانی گفت: گمرک، ارزش محصولات صادراتی شرکت‌های پتروشیمی را بر مبنای ارزش پایه صادراتی متناظر اعلامی محاسبه کند. دستگاه های مسئول موظفند رفع موانع اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را در اولویت کاری خود قرار دهند و مشکلات را  برطرف کنند.

2-جزئیات دیدار همتی با رئیس کل بانک مرکزی عراق/ تأکید برحل مسائل بانکی ایران
رییس کل بانک مرکزی عراق گفت: پیشنهاد دادیم کمیته‌ای مشترک با حضور مقامات بانکی و مالی دو کشور تشکیل شود تا به راهکار لازم برای حل مسایل ایران و عراق دست یافت.

۲- پیروزی بایدن دلار را ۳۰ تا ۵۰ درصد ارزان می‌کند
فرزانه فیروز کارشناس بازار سرمایه با بیان این که پیروزی بایدن اثر شدیدی بر قیمت ارز خواهد داشت، گفت: کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی نرخ دلار در صورت پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا با مواضعی که وی درباره برجام اتخاذ کرده ، محتمل است و همان گونه که افزایش قیمت دلار قیمت سهام را دچار تکانه های شدید کرد چنین کاهشی نیز قیمت سهام را با تکانه ها و نوسان های منفی مواجه می کند.

۳- ورود خودرو به بورس قانون شد؟
احمدرضا رعنایی، نایب رئیس و عضو هیئت مدیره انجمن همگن قطعه سازان  اظهار کرد: ورود خودرو به بورس هنوز تبدیل به قانون نشده است. با ورود خودرو به بورس قیمت این محصول امکان دارد افزایش یابد و مابه تفاوت آن باید به خودرو ساز برسد تا با آن زیان انباشه خود را جبران کند. خودروساز می تواند، با بخشی از سود خود برای پروژه های دیگر خودرویی، برنامه ریزی کند همچنین کیفیت تولیدات را بالا ببرد و مطالبات بخش‌های دیگر قطعه ساز را پرداخت کند.

۴- تحولات بازار ارز امروز ۲۱ شهریور ۹۹
در جریان معاملات امروز دوشنبه ۲۱ مهرماه ۹۹ در صرافی‌های بانکی قیمت دلار آمریکا (اسکناس) به کانال ۳۰ هزار تومانی بازگشت و نرخ آن برای خرید به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان و برای فروش ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد. امروز قیمت یورو (اسکناس) برای خرید ۳۴ هزار و ۷۰۰ تومان و برای فروش ۳۵ هزار و ۷۰۰ تومان است.

۵-سهام عدالت چند؟ (۲۱ مهرماه)
امروز ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افزایش نسبی به روز گذشته به رقم ۱۴۴ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۷۹۵ ریالی رسید.

7- ارزش پالایشی یکم در ۲۱ مهرماه
ارزش سهام پالایشی یکم امروز در برخی از نمادها با افزایش همراه بود که در مجموع ارزش این سهام به ۴۹ میلیون و ۲۶۳ هزار ریال رسید.

8- ارزش دارا سوم چقدر است؟
دولت می‌خواهد باقیمانده سهام خود در بانک ملت، تجارت و صادرات را که به حدود ۲۴ هزار میلیارد رسیده ، در قالب صندوق دارا سوم و از طریق بورس به مردم ارائه کند.

9- جزئیات طرح فروش فوری 4 محصول ایران خودرو اعلام شد
در این طرح قیمت قطعی بوده و موعد تحویل خودروها حداکثر 3 ماهه خواهد بود. خودرو پارس بنزینی، پژو 206 صندوق دارد، پژو 207 دستی فرمان هیدرولیک، سمند ال ایکس چهار خودرویی هستند که ایران خودرو برای آن طرح پیش فروش گذاشته است.

منابع: صدای بورس، اطلاعات بورس، صرافی بانک ملی، دنیای اقتصاد، فارس 

کد خبر 418700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =