با تصمیمات عجولانه بازار را هیجان‌زده‌تر نکنید

در این شرایط همه باید به طبیعی شدن روال بازار کمک کنند و با تصمیمات عجولانه و مقطعی هیجان را به بازار بیشتر تزریق نکند.

روح الله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت در گفت و گو با صدای بورس؛

بازار سرمایه در حال حاضر سراسر هیجانی و جایگاه تحلیل در بازار کمرنگ شده است ،تا جایی که به گزارشات مثبت هم واکنش مناسب نشان نمی دهد.
برای پیش بینی روند بازار سرمایه در شش ماه آینده ابتدا باید بررسی شود که هیجان از بازار خارج می شود یا خیر تا بتوانیم تحلیل درستی داشته باشیم. با فرض این موضوع که متغییرهای اقتصادی ثابت باشد به طور قطع بازار سرمایه روند رو به رشدی را تا پایان سال تجربه خواهد کرد؛ بازار سرمایه ارزان ترین بازار نسبت به سایر بازارهاست.
مهمترین نکته در بازار سرمایه انتخاب سهم مناسب است که آیا ارزش سرمایه گذاری و خرید دارد و در مقابل چه سهم هایی در حال حاضر در شرایط مناسب خرید نیست. 
انتخابات امریکا به عنوان متغییری سیاسی تقریبا بر کل جهان تاثیرگذار است و پارامتری برای تحلیل و بررسی بیشتر به حساب می آید. انتخابات به تنهایی تاثیر ندارد اما اتفاقات بعد از آن بر روی برخی متغییرهای اقتصادی تاثیر گذار است و جنبه تحلیل را مشخص می کند.
افرادی که انتخابات امریکا بر بازار سرمایه را بررسی می کنند بیشتر تاثیر نهایی آن بر نرخ ارز را مورد بررسی قرار می دهند که به وضعیت اثرگذاری این متغییر بر سودآوری، فروش وصادرات تاثیر گذار است.
در حال حاضر بازار از تحلیل دور شده و تنها بخش کوچکی از بازار بر پایه تحلیل جلو می رود بنابراین بهتر است سرمایه گذاران بار دیگر دارایی های خریداری شده را مورد تحلیل قرار دهند و به خروج هیجان از بازار کمک کنند در غیر این صورت این مسیر به راحتی قابل اصلاح نیست. 
در این شرایط همه باید به طبیعی شدن روال بازار کمک کنند و با تصمیمات عجولانه و مقطعی هیجان را به بازار بیشتر تزریق نکند. نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که سرمایه گذاری بلند مدت و هدفمند ارزش افزوده خوبی را برای سهامداران ایجاد می کند.

کد خبر 417977

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =