دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات

مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران از دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال های ۹۷ و ۹۸ انجام می شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، محسن بوالحسنی گفت: صرافی‌­های توسعه صادرات و ملی به عنوان صرافی­‌های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال های یاد شده را به صورت حواله با نرخ های تعیین شده از سوی بانک مرکزی دریافت می­‌کنند.

وی افزود: دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف‌­های تعیین شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه داشته و برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدارزی سال‌های گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.

بوالحسنی در مورد اظهارنظرهای اعلام شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، بیان کرد: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه­های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می دهد.

وی از صادرکنندگانی که در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات از کشورهای یادشده دچار ابهام هستند خواست در صورت نیاز به راهنمایی و مشورت به شعب این شرکت و یا بانک توسعه صادرات ایران مراجعه کنند.

بوالحسنی در مورد صادرات ریالی، اظهار کرد: موضوع مستثنی بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده و به موجب بخشنامه های ابلاغی، ما به ازای هرگونه صادراتی صرفا به صورت ارزی خواهد بود و تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به صورت ارزی ایفا شود.

کد خبر 417901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =