۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
افزایش قیمت نفت در سایه توفان

برای دومین روز پیاپی قیمت نفت با افزایش روبه‌رو شد.

به گزارش صدای بورس، امروز چهارشنبه توفان گرمسیری سالی تاسیسات ساحلی و فراساحلی تولید نفت و گاز و بنادر انتقال انرژی آمریکا در خلیج مکزیک را تعطیل کرد. بر اساس یک گزارش رسمی، در این شرایط ذخایر نفت خام آمریکا با کاهش مواجه شده‌اند.

این اتفاق موجب شد تا قیمت نفت خام برای دومین روز پیاپی با افزایش روبه‌رو شود. در معاملات امروز چهارشنبه، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۶۰ سنت (۱.۵ درصد) رشد به ۴۱ دلار و ۱۳ سنت رسید. نفت خام سبک آمریکا نیز ۶۸ سنت (۱.۸ درصد) بالا رفت و به ۳۸ دلار و ۹۶ سنت در هر بشکه رسید. روز سه‌شنبه قیمت قراردادهای فروش این دو نوع نفت بیش از ۲ درصد افزایش یافت.

با نزدیک شدن توفان سالی به سواحل آمریکا در خلیج مکزیک، بیش از ۲۵ درصد از ظرفیت تولید نفت و گاز فراساحلی آمریکا متوقف و بنادر صادراتی این منطقه تعطیل شدند. موسسه نفت آمریکا در گزارشی که دیروز (سه‌شنبه) منتشر شد، اعلام کرد: با وجود افزایش ذخایر بنزین، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۹.۵ میلیون بشکه کاهش یافت.

تحلیلگران انتظار داشتند که میزان ذخایر نفت آمریکا ۱.۳ میلیون بشکه افزایش پیدا کند. آمار رسمی میزان ذخایر نفت خام آمریکا امروز چهارشنبه منتشر می‌شود.

منبع: رویترز

کد خبر 416744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =