صحبت های وزیر ورزش درباره بازار سرمایه

وزیر ورزش و جوانان گفت: اصلاح ساختار مالی باشگاه استقلال و پرسپولیس تنها از طریق بازار سرمایه محقق می‌شود.

به گزارش صدای بورس، وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه بازار سرمایه مسیر خلق ثروت ملی است گفت: اصلاح ساختار مالی باشگاه استقلال و پرسپولیس تنها از طریق بازار سرمایه محقق می‌شود و خصوصی‌سازی و عرضه سهام این دو باشگاه پر طرفدار پایتخت پایان وابستگی مالی است.

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ضمن بیان مطلب فوق گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک نهاد حاکمیتی، وظایف، ماموریت‌ها و مسئولیت‌های متفاوت و گسترده‌ای دارد. مسئولیت بیش از ۵۰ فدراسیون ورزشی مدال‌آور کشور و مسئولیت‌های اجتماعی حوزه جوانان بر عهده این وزارتخانه است. در این شرایط قطعا بنگاه‌داری و باشگاه داری مانع از تخصیص بهینه انرژی و منابع وزارتخانه، به ورزش و جوانان می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به ویژه اینکه در فوتبال و به تبع باشگاه استقلال و پرسپولیس حواشی بسیار گسترده است. جلب رضایت ۴۰ تا ۵۰ میلیون هوادار با رفتارهای اجتماعی متفاوت چگونه برای یک وزارتخانه با مسئولیت‌های متفاوت و مختلف امکان‌پذیر است؟ از سوی دیگر با بحث مقابله با دلالی و فساد احتمالی و همچنین اقدام قانونی در مواجهه با شایعات گسترده فضای مجازی مربوط به این دو باشگاه روبرو هستیم.

مسعود سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه تنها راه برون رفت از شرایط فعلی و مدیریت مشکلات با حداقل هزینه، خصوصی‌سازی و عرضه سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در بازار سرمایه است، افزود: یک نگاه غلط همواره پیش روی خصوصی‌سازی این دو باشگاه وجود داشته و دارد اما با تمام مسایل مطرح شده واگذاری آنها به نفع کشور، اقتصاد باشگاهی و وزارت ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه بازار سرمایه کشور کارآمدترین و شفافیت‌ترین نهاد اقتصادی است، افزود: کنترل فساد، کاهش زمینه دلالی و استقلال مالی این دو باشگاه و درآمدزایی، حداقل مزیت‌های عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه است.

وی با بیان اینکه اگر یک سهم از این دو باشگاه در اختیار دولت باشد مشکلات استقلال و پرسپولیس ادامه خواهد داشت، افزود: هجدهم فروردین ماه سال جاری در هیات واگذاری به ریاست دکتر فرهاد دژپسند مصوب شد این دو باشگاه از طریق عرضه سهم در بورس واگذار شوند. اما وزارت ورزش معتقد به روش آزمون و خطا نیست و به دنبال انتخاب کارآمدترین روش با حداقل مشکلات احتمالی هستیم. بنابراین کمی فرآیند واگذاری زمانبر شد که البته امیدوارم در فصل پاییز فرآیند آن نهایی شود.

مسعود سلطانی‌فر با اشاره به تاکید وزیر اقتصاد مبنی بر تعریف جدید جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور افزود: عرضه سهام دو باشگاه پایتخت مهمترین اتفاق تاریخ ورزش کشور و پر پرواز اقتصاد باشگاهی است.منبع: سنا

کد خبر 416273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =