بانک‌ها حق خرید سهام عدالت را ندارند

حجت الاسلام حسن روحانی امروز در جلسه هیئت دولت گفت: مردم هیچ نگرانی برای کالاهای اساسی نباید داشته باشند. ما ارز لازم برای تامین کالاهای اساسی در اختیار داریم و خریدهای لازم برای کالاهای اساسی انجام شده و مشکلی در این زمینه نداریم. مردم نباید هیچ نگرانی برای کالاهای اساسی داشته باشد.

به گزارش صدای بورس، رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: وضعیت کشاورزی ما امسال مناسب است. کشاورزان عزیز گندم به اندازه نیازمان تولید کرده‌اند و دولت آنها را خریداری می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط صادرات غیرنفتی ما امسال مطلوب است، گفت:  البته یکی دو ماه اخیر به خاطر کرونا ترددهای مرزی دچار مشکل بود، اما این مرزها همه گشایش می‌یابد و یکی بعد از دیگری مرزها باز می‌شود و صادرات غیرنفتی افزایشی می‌شود.

بازگشت تعادل به بازار ارز

روحانی خاطرنشان کرد: هم دیروز در جلسه اقتصادی و هم امروز امروز به رئیس بانک مرکزی تاکید کردم باید شرایط ارزی به شرایط تعادل برگردد.

رئیس جمهور با اشاره به بودجه نیز گفت: در زمینه بودجه ما هفته گذشته مصوبات بسیار خوبی در شورای هماهنگی سه قوه تصویب کردیم، خدمت رهبری فرستادیم و ایشان هم تایید کردند و مشکلی برای اجرای بودجه امسال تا پایان سال نخواهیم داشت و همه پیش‌بینی‌ها را کردیم.

وی اضافه کرد: به زودی اوراق خزانه در بازار سرمایه منتشر می‌شود و  این اوراق، اوراق بدون ریسکی برای مردم است که تحرکی هم در بازار به وجود می‌آورد.

روحانی گفت: تصمیماتی که برای رفاه مردم در بخش سهام عدالت گرفتیم، قدم به قدم اجرا می‌شود. امیدوارم مردم بتوانند ۳۰ درصد سهام عدالت خود را در همین ماه خرداد با مراجعه به شعبات بانک‌ها عرضه کنند.

رئیس جمهور افزود: بانک‌ها با فعالیت خود در بورس، اوراق مردم را به فروش برسانند و پولش را به مردم برگردانند. خودشان هم حق ندارند سهام را خریداری کنند. بانک‌ها کمک کنند و حق‌العمل کاری انجام دهند ولی حق خرید این سهام را ندارند.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: سهام عدالت برای مردمی که در شرایط سخت زندگی هستند، گشایش و روزنه‌ای خواهد بود و در این زمینه شورایعالی بورس و وزیر اقتصاد همه تلاش خود را انجام خواهند داد تا مردم، سال جاری در شرایط بهتری باشند.

منبع : سنا

کد خبر 413463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =