ثمرات سیاست‌های پولی و ارزی کم‌کم آشکار می‌شود

رییس کل بانک مرکزی گفت: اتفاقات امروز که در کشورهای توسعه یافته ضربه بسیار سختی به اقتصاد آنها وارد کرده، گواهی است بر اینکه بانک مرکزی ایران در حد توان خود توانسته بسیاری از ضربه‌ها را خنثی و از آسیب شدید به اقتصاد تا حد زیادی جلوگیری کند. هم‌زمان، اصلاحات بسیار مهمی نیز در سیاست‌گذاری اقتصادی، چه در بخش ارز و چه در بخش پول اتفاق افتاده که بتدریج ثمرات آن آشکار خواهد شد.

به گزارش صدای بورس، عبدالناصر همتی امروز در پستی اینستاگرامی نوشت: سال ١٣٩٨، سال بسیارسختی بود. کشورمان به صورت ناجوانمردانه و ظالمانه‌ای، آماج شدیدترین طوفان‌های اقتصادی قرار گرفت که هر کدام برای از هم گسستن و فروپاشی یک اقتصاد کفایت می‌کرد.

وی گفت: تحریم‌های خودسرانه و یکجانبه آمریکا، شوک شدید صادرات نفت، اعمال محدودیت شدید در مبادلات بانکی و در آخر گسترش ویروس کرونا در کشور، بانک مرکزی را در شرایط بسیار دشواری قرار داد که هم باید ثبات اقتصادی را تامین و هم این شوک‌ها را خنثی می‌کرد.

به گفته همتی، بانک مرکزی با کمک دولت و حمایت‌های بی‌بدیل همه ارکان کشور تا به امروز این آزمون را با توجه به همه دشواری‌ها و شرایط سخت حاکم، پشت سر گذاشته است.

رییس کل بانک مرکزی افزود: اتفاقات امروز که در کشورهای توسعه یافته ضربه بسیار سختی به اقتصاد آنها وارد کرده و ضررهای سنگینی بر مردم و اقتصاد آنها وارد کرده، گواهی است بر اینکه بانک مرکزی ایران در حد توان خود توانسته بسیاری از ضربه‌ها را خنثی و از آسیب شدید به اقتصاد تا حد زیادی جلوگیری کند. هم‌زمان، اصلاحات بسیار مهمی نیز در سیاست‌گذاری اقتصادی کشور، چه در بخش ارز و چه در بخش پول اتفاق افتاده است که بتدریج ثمرات آن آشکار خواهد شد.

وی گفت: همکاران من تمام تلاش خود را کردند ولی با این حال، صمیمانه از تک تک مردم بابت تمام کاستی‌ها پوزش می‌خواهم و هم‌زمان نیز بابت حمایت‌هایشان از بانک مرکزی قدردانی می‌کنم.

کد خبر 412043

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =