پایان بی‌نتیجه جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل مزد

آخرین جلسه شورای عالی کار در سال 98 ، برای تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ بعد از ۸ ساعت مذاکره به نتیجه نرسید و به پنجشنبه موکول شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از فارس، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان امور استخدامی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان از ساعت ۱۶ چهارشنبه در محل وزارت کار آغاز شد و با گذشت بیش از ۸ ساعت مذاکره بی نتیجه پایان یافت.

ادامه بررسی تعیین حداقل مزد سال ۹۹ به جلسه ۲۹۰ شورای عالی کار در روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ۹۸ موکول شد. 

تعیین حداقل مزد سال ۹۹ برای کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۹ در این نشست بر اساس دو معیار تامین حداقل معیشت خانوار کارگری، نرخ تورم و قدرت پرداخت کارفرمایان تعیین خواهد شد.

نرخ تورم سالانه منتهی به بهمن ۹۸ بر اساس گزارش مرکز آمار ایران ۳۷ درصد و حداقل هزینه معیشت خانوار کارگری با ۳.۳ نفر ماهانه ۴.۹ میلیون تومان برآورد شد.

بر اساس این گزارش حداقل مزد کارگران در سال جاری یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان بود. تعیین حداقل دستمزد کارگران برای بیش از ۱۳ میلیون کارگر بیمه شده تامین اجتماعی و کارفرمایان کشور مهم است زیرا ۸۰ درصد کارگران در محدوده حداقل مزد حقوق می‌گیرند.

کد خبر 412036

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =