آیین نامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: اصلاحیه آیین نامه تبصره یک ماده ۱۴۹ قانون مالیات‌های مستقیم، به منظور اجرایی کردن ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از کالای ایرانی در خصوص ایجاد امکان تجدید ارزیابی، به تصویب هیات محترم وزیران رسیده است.

به گزارش صدای بورس، علی بیگ زاده مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را موضوع مهمی در بحث اصلاح ساختار مالی شرکت‌ها خواند و درباره شرکت‌هایی مشمول این نوع افزایش سرمایه به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: در قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی برای همه شرکت‌ها این پتانسیل فراهم شده است که افزایش سرمایه از محل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های اشخاص حقوقی موضوع حکم مقرر در تبصره (۱) ماده (۱۴۹) قانون مالیات‌های مستقیم عملی نمایند مشروط بر اینکه که ظرف مدت یک‌سال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شده و این امر فقط یک‌بار در هر پنج‌سال امکان‌پذیر است.

وی افزود: در اصلاحیه آئین نامه، چارچوب کار برای این ماده قانونی مشخص شده و محدوده پنج سال از زمان ابلاغ قانون لحاظ شده است. بر همین اساس شرکت های زیادی امکان استفاده از این ظرفیت قانونی را خواهند داشت.

کد خبر 411133

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =