حمایت حقوقی ها از سهام تا بازگشت تعادل

مدیرعامل بورس تهران با اعلام معاملات حدود ۴ هزار میلیارد تومانی روز نخست معاملات سهام در این هفته گفت: حمایت همه جانبه حقوقی ها و صندوق ها از بازار سرمایه در روزهای آینده و تا زمان اطمینان از بازگشت تعادل ادامه خواهد یافت.

به گزارش صدای بورس به نقل از سنا، علی صحرایی با اشاره به وضعیت دیروز بازار سهام و حمایت اساسی و همه جانبه گروه های مختلف به بورس پرس گفت: در جریان برگزاری جلسه صبح شنبه شورای عالی بورس، همه اعضای حاضر با تروریستی دانستن اقدام آمریکا در به  شهادت رساندن سردار سلیمانی، بر حفظ و تداوم نقدشوندگی مخصوصا  برای سرمایه گذاران حقیقی تاکید کردند.

وی افزود: این رویکرد موجب شد معاملات روز گذشته بازار سهام با حضور نهادهای مالی مختلف ، دو صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه ، افراد حقوقی ، کارگزاران و ... با حجم قابل توجهی روبرو شود؛ به طوری که ۶.۹ میلیارد سهم به ارزش ۳.۱ هزار میلیارد تومان در بورس داد و ستد شد و فرابورس هم شاهد ارزش معاملات ۹۱۷ میلیارد تومانی بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این حمایت همه جانبه حقوقی ها از بازار سرمایه که در روزهای آینده هم تکرار خواهد شد، در راستای منافع ملی بوده و این گروه با حضور در طرف تقاضا و با ترزریق نقدینگی ، اقدام به جمع آوری صف های فروش کرده تا زمینه آرامش و تعادل بازار فراهم شود که جای قدردانی و سپاس از مدیران و اعضای هیات مدیره ها دارد.

صحرایی با بیان اینکه در بازار سرمایه هم مانند دیگر بخش ها، همدلی و اتحاد برای رفع چالش ها وجود داشته و دارد ، ادامه داد: فعالان بازار سرمایه در شرایط جنگ اقتصادی، مانند سربازان در خط مقدم بوده و نقش آفرینی می کنند. در این میان سرمایه گذاران حقیقی هم نباید اسیر رفتارهای هیجانی شده و باید با تکیه بر منطق و استقلال حرفه ای ، تصمیم گیری کنند.

به گفته وی همه ارکان بازار سرمایه و حقوقی ها و حامیان بازار تا زمان اطمینان از نقدشوندگی پایدار و تعادل و رویه عادی بازار سهام، همچنان به نظارت ها و حمایت ها ادامه می دهند و انتظار می رود در روزهای آینده روند معاملات بار دیگر مثبت شود.

کد خبر 411106

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =