تفاهم‌نامه همکاری ذوب‌ و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها جهت تأمین ریل

تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و کارخانه ذوب‌آهن در زمینه تولید و تأمین ریل مورد نیاز قطار های شهری با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و جمعی از مدیران عامل شرکت های قطار شهری استان های مختلف کشور امضا شد .

به گزارش صدای بورس، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در این خصوص گفت: امضای این تفاهم نامه درراستای اهداف عالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشور و استفاده حداکثری از توانمندی‌های بومی و ایجاد ظرفیت‌ و توانمندی‌ تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان، طی فرآیند ارزشمند طی شده در سال های اخیر، صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه و تعامل و همکاری متقابلی که میان دولت، مدیریت شهری و صنعت ایجاد خواهد شد، علاوه بر توسعه حمل و نقل عمومی شهری که از دغدغه های مردم و اولویت‌های همه مسوولان است و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ دارد، شاهد توسعه و حمایت از تولید ملی ریل موردنیاز خطوط متروی کلانشهرهای کشور باشیم.

وی با بیان اینکه تامین تجهیزات موردنیاز قطارشهری ها از اولویت‌های اصلی دولت است، تاکید کرد: بهره گیری از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه خطوط و ایستگاه های قطار شهری ها و تامین تجهیزات مورد نیاز آنها از جمله واگن های مترو با استفاده از توان داخلی در اولویت وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، اطلاعات مربوط به ریل موردنیاز قطار شهری‌ها توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور استخراج و پس از برآورد لازم  سعی می کنیم در اسرع وقت، زمینه انعقاد و مبادله قرارداد واحد هر یک از قطار شهری‌ها با شرکت ذوب آهن اصفهان را فراهم کنیم.

جمالی نژاد با بیان اینکه توانمندی ها و ظرفیت‌های مناسبی در شرکت های تولیدکننده داخلی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به نیاز شهرداری‌ها به تامین ماشین آلات و تجهیزات حوزه کاری آنها از جمله توسعه خطوط قطارشهری، تلاش کردیم با امضای این تفاهم نامه زمینه حضور بخش خصوصی داخل کشور به عنوان موتور اصلی تامین کننده این نیازها را فراهم نماییم.

وی افزود: هم اکنون بیش از 500 کیلومتر خطوط مترویی مصوب در کلانشهرها در حال مطالعه و اجرا است که برهمین اساس حدودا 2هزار کیلومتر خطوط ریلی برای اجرای این پروژه ها نیازمند است که در مرحله اول برای خطوط ریلی در حال ساخت هزار کیلومتر برای دو سال آینده نیازمندیم که باید از سوی کارخانه ذوب آهن تهیه شود.

 مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : این مجتمع عظیم صنعتی آمادگی کامل برای تولید ریل مطابق آخرین استانداردهای جهانی ( استاندارد  EN13674 ) با مارک های مورد نیاز شرکت های مترو از جمله ریل UIC54 و ریل S49 را دارد .

وی از آمادگی ذوب آهن اصفهان برای تامین تمام ریل مورد نیاز جهت خطوط متروی کشور  خبر داد و گفت : در گام اول 600 تن ریل جهت متروی بهارستان اصفهان تحویل داده شده است و تولید این محصول مطابق درخواست های بعدی انجام خواهد شد.

کد خبر 411034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =