تأمین سوخت خودروهای باری راهکار کنترل قیمت‌ها

با توجه به افزایش قیمت بنزین و تاثیری که این افزایش قیمت بر قیمت سایر کالاها دارد، بیم افزایش دوباره قیمت‌ها وجود دارد. ایجاد سامانه واحد نظارتی یکی از راه کارهای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار است.

به گزارش صدای بورس به نقل از خبرگزاری خانه ملت مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به ضرورت حفظ قدرت خرید مردم در جامعه، گفت: در چند سال اخیر به واسطه افزایش قیمت کالاهای اساسی و گرانی ها، قدرت خرید مردم کاهش یافته است، حال در شرایط کنونی این نگرانی وجود دارد که با افزایش قیمت بنزین، قیمت ها بار دیگر بالا رود. 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از راه کارها برای تنظیم بازار در شرایط کنونی، افزایش فعالیت اصناف و اتحادیه های صنفی در بازار است، این نهادها به خاطر آشنایی دقیق و گسترده بر بازار می توانند روزنه های موجود برای افزایش قیمت کالاها را ببندند.

ایجاد سامانه های واحد نظارتی راه کار کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار

ایجاد سامانه های واحد نظارتی یکی از راه کارهای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار است، به طور حتم نظارت یکپارچه و مترکز می تواند از فعالیت دلالان و دور از قوانین جلوگیری کند
وی گفت: ایجاد سامانه واحد نظارتی یکی از راه کارهای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار است، به طور حتم نظارت یکپارچه و متمرکز می تواند از فعالیت دلالان و دور زدن قوانین جلوگیری کند.

کیانپور ادامه داد: در گذشته هر دستگاه نظارتی به صورت مستقل بر بازار نظارت می کرد و این موازی کاری موجب می شد که دلالان و سودجویان از خلاء های موجود نظارتی برای کسب سود و افزایش قیمت ها استفاده کنند.

تأمین سوخت خودروهای باری برای کنترل قیمت ها در بازار

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی از الزامات اساسی برای تنظیم بازار در شرایط کنونی تأمین سوخت خودروهای باری است، قطعا اگر این خودروها برای انتقال کالاهای اساسی با مشکل تأمین سوخت مواجه شوند، این مسئله بر قیمت ها اثر خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید با تمام وجود و قوا بر بازار نظارت کند تا کمترین سودجویی در افزایش قیمت ها صورت گرفته و مردم شاهد گرانی و تشدید فشار اقتصادی نباشند.

کد خبر 410359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =