روند صعودی بازار تا پایان سال متعادل و آرام است

اگر بازار سرمایه از ریسک های سیستماتیک که فضای آن را تحت تاثیر قرار داده خارج شود، می توان پیش بینی کرد بازار تا انتهای سال با پتانسیل رشد متعادلی، در کانال صعودی پیش برود و سرمایه گذاران را با افزایش بازدهی رو به رو کند.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)،محمدعلی احمدزاده اصل، عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران با ارائه پیش بینی از روند بازار سرمایه تا انتهای سال ۹۸ گفت: اگر از ریسک های سیستماتیک که فضای بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده و همچنین خارج از اراده و کنترل اهالی بازار سرمایه است، فارغ شویم، می توانیم پیش بینی کنیم که بازار تا انتهای سال با پتانسیل رشد متعادلی ، روزهای باقی مانده را پشت سر خواهد گذاشت.

وی در این خصوص ادامه داد: این روند رو به رشد شاید مشابه نیمه ابتدایی سال نباشد اما روندی متعادل و آرام را در کانال صعودی طی می کند و سرمایه گذاران را با افزایش بازدهی رو به رو می کند.

احمدزاده اصل در ادامه گفت: اگر بتوانیم همین فضای اطمینان بخش و امن را برای سرمایه گذاران حفظ کنیم می توانیم به سه ماه باقی مانده خوش بین باشیم. از سوی دیگر، اگر اوضاع به همین منوال باشد، بازارهای موازی نیز تا پایان سال رشد چندانی نخواهند داشت و به همین ترتیب بهترین مکان برای سرمایه گذاری، بازار سرمایه خواهد بود که می تواند سود مناسبی را تا پایان سال عاید سهامداران کند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه توضیح داد: حضور مردم در بازار سرمایه نیازمند مشوق های مختلف از سوی مسئولان و دست اندرکاران سیاسی و اقتصادی است تا از این طریق بتوان سرمایه ها را به سمت تولید سوق داد و نقدینگی مردم بدون هیچ آسیب روانی و فیزیکی در بازار سرمایه حفظ شود.

احمدزاده اصل با اشاره به دو مزیت مهم سرمایه گذاری در بازار سرمایه که رونق تولید و افزایش بازدهی است افزود: رونق تولید فقط در گرو سرمایه گذاری در بازار سرمایه است و تنها از طریق این بازار می توان هم بازدهی مناسبی را کسب کرد و هم به تولید داخلی کمک شایانی کرد.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سرمایه گذاری در بورس خاطرنشان ساخت: پس از بیانات رهبری و تشویق مردم به سرمایه گذاری در بورس، وظیفه ما سنگین تر می شود و باید گام های حساب شده ای برداریم. به این ترتیب، از باب سیاست های ملی نظام و رونق تولید و رشد اقتصادی وظایف بازار سرمایه بیشتر شده است. از سوی دیگر، حمایت های رهبری به طور حتم موجب افزایش رونق بازار سرمایه خواهد شد اما باید نهاد قانون گذار بازار سرمایه حمایت های خود را از سرمایه گذاران خرد افزایش دهد تا از این حمایت سربلند شود.

کد خبر 410351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =