افزایش ایمنی و هوشمندسازی سیستم معدنکاری دو محور اصلی نمایشگاه آیمارک

اردشیر سعدمحمدی درخصوص حضور صنایع بزرگ معدنی ایران در ششمین کنفرانس و نمایشگاه آیمارک گفت: حضور صنایع معدنی ایران در این نمایشگاه که اکثر شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا در آن حضور دارند فرصت خوبی برای شناساندن توانمندی‌های معدنی ایران به دنیا است.

به گزارش صدای بورس به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب در حاشیه ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی استرالیا افزود: همچنین این حضور یک رابطه خوب و برد -برد برای آشنایی با دانش و تجهیزات روز معدنی دنیا برای صنایع معدنی کشور است.

سعدمحمدی اظهار داشت: امیدوارم حضور در این نمایشگاه شرایط بهتری را به لحاظ بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان تولید برای صنایع معدنی کشور به‌ویژه صنعت مس به همراه داشته باشد.
سعدمحمدی درباره کیفیت برگزاری این دوره از نمایشگاه «آیمارک» گفت: خوشبختانه نمایشگاه امسال نسبت به دو سال پیش هم به لحاظ وسعت و هم به لحاظ افزایش تعداد کارگاه‌های آموزشی رشد کرده است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس یکی از نکات مهم و بارز نمایشگاه «آیمارک» حضور شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی معدن‌کاری است که سیستم‌ها و ابزارهای هوشمند را در بخش معدن به نمایش گذاشته‌اند و درواقع این جنبه از معدنکاری را در این دوره از نمایشگاه می‌توان به‌وضوح احساس کرد.
سعد محمدی با بیان این‌که دو نکته را می‌توان در خصوص نمایشگاه امسال «آیمارک» مطرح کرد، افزود: نکته نخست بحث افزایش ایمنی است که تقریباً در دستور کار تمام سیستم‌های معدنکاری قرار گرفته است و دوم توجه به‌ سرعت بخشیدن در انجام امور معدن کاری از طریق هوشمندسازی است که بحث اقتصادی و افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد.
مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که این دو شاخص در نمایشگاه امسال قابل‌رؤیت و تحلیل است، اظهار داشت: ازجمله سیستم‌های هوشمند به نمایش درآمده در این نمایشگاه، سیستم‌های ماهواره‌ای کنترل معادن، ماشین‌هایی با جی‌پی‌اس‌های دیجیتال و سیستم‌های هلی‌برد است که امکان ارزیابی شرایط کیفی بلوک‌های معدن را بعد از هر انفجار دارند.
وی افزود: درمجموع و با توجه به رویکرد شرکت‌های بزرگ معدنکاری در حوزه افزایش ایمنی و هوشمندسازی امور معدنکاری، صنایع معدنی ایران باید این رویکرد را با قدرت دنبال کند تا شاهد افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید در این بخش باشیم.

کد خبر 409812

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =