کاهش قیمت طلا در پی گرانی دلار

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبه‌رو شد.

به گزارش صدای بورس، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۰۴ دلار و ۳۸ سنت رسید.

 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۴۰۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گفته برایان لاین، مدیرکل شرکت گلدسیلور سنترال در سنگاپور، آمار مثبتی که روز سه‌شنبه در آمریکا منتشر شد باعث کاهش اندک قیمت طلا شد، اما بازار همچنان منتظر کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا است. وی در ادامه افزود: در مقطع فعلی آمریکا و چین به هیچ وجه به حل اختلافات تجاری خود نزدیک نیستند و بانک‌های مرکزی به خصوص چین به خرید طلا ادامه می‌دهند که این موضوع از قیمت طلا پشتیبانی می‌کند.

اما رشد شاخص دلار آمریکا پس از آماری که نشان داد میزان خرده‌فروشی آمریکا در ژوئن بیش از حد انتظار رشد کرده است و به شواهد اخیر از بهبود اقتصاد این کشور افزود، به جذابیت طلا ضربه زد. با این حال آمار مذکور انتظار بازار برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه جاری را تغییر نداد و آمار معاملات آتی نشان می‌دهد بازار ۱۰۰ درصد روی کاهش ۲۵ واحدی و ۲۷ درصد روی کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره حساب می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، اظهارات روز سه‌شنبه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا، که اقدام مناسب برای حفظ رشد اقتصاد آمریکا را مورد تاکید قرار داد، این انتظارات را تقویت کرد.

در عرصه تجارت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، اظهار کرد: این کشور هنوز راه درازی برای به نتیجه رساندن یک توافق تجاری با چین در پیش دارد، اما ممکن است روی ۳۲۵ میلیارد دلار کالای چینی در صورت نیاز تعرفه وضع کند.

در این بین آمار نشان داد موجودی طلای "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، از ۸۰۰.۵۴ تن در روز دوشنبه ۰.۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و روز سه شنبه به ۷۹۹.۳۷ تن رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری پس از ناتوانی در شکستن مقاومت در سطح ۱۴۲۱ دلار، متمایل شکستن حمایت در سطح ۱۴۰۴ دلار و سقوط به سطح ۱۳۸۷ دلار است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۵ دلار و ۶۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۸۴۰ دلار و ۱۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۵۲۴ دلار و ۹۷ سنت ایستاد.

کد خبر 408660

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =