«دامپینگ قیمتی» برخی شرکت‌ها و هلدینگ‌های سیمانی

شرکت‌های سیمانی تابعه سیمان تامین و هلدینگ فارس خوزستان طبق مصوبات اعلامی در حوزه فروش سیمان فعالیت خواهند داشت و هیچ تخلفی از سوی هلدینگ‌ سیمان تامین و شرکت های تابعه پذیرفته نخواهد شد.

به گزارش صدای بورس، رضا جمارانیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین شستا با بیان این مطلب افزود: مطابق مصوبات نخستین شورای هماهنگی مدیران عامل شرکت های سیمانی هلدینک فارس خوزستان و شرکت سیمان تامین شستا، تمامی شرکت‌ها باید از قیمت‌های مصوب تبعیت کرده و در حوزه داخلی و صادرات با قیمت واحد نسبت به فروش اقدام کنند.

 

وی با اشاره به قرار گیری درسال رونق تولید، صنعت ملی سیمان را دارای ارزش افزوده بالا دانست که به منابع داخلی اتکا دارد .

جمارانیان افزود: طبق تصمیم گیری ابلاغ شده انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص اصلاح قیمت‌ها و ابلاغ نرخ ها  مقرر است تا  برای رونق تولید یکسان سازی قیمتی را پیگیری کنیم تا منافع ملی تامین و اشتغال این حوزه حفظ شود.

بر اساس این گزارش  برخی مشاهدات و شنیده ها حکایت از این موضوع دارد که برخی شرکت‌ها و هلدینگ‌های فعال در صنعت سیمان، با عدم رعایت قیمت‌های مصوب به «دامپینگ قیمتی» در بازار اقدام کرده  و در عمل به اشتغال موجود و منافع ملی در صنعت سیمان آسیب وارد خواهند کرد.

شایان ذکر است که مطابق اعلام انجمن صنفی کارفرمایان و ابلاغ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، همه تولید کنندگان سیمان ایران موظف هستند تا با نرخ واحد اقدام به فروش محصولات خود کنند؛ اما با اقدام اخیر برخی شرکت‌ها، منافع مقطعی برخی شرکت‌ها تامین و در آینده نه چندان دور، این اقدامشان باعث زیاندهی و تعطیلی برخی واحدها در کشور خواهد شد.

کد خبر 408652

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =