رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در حاشیه برگزاری مجمع عادی سالیانه این شرکت، با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

به گزارش صدای بورس، حامد شادکام مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به فعالیت های انجام شده با تشریح دستاوردهای  شرکت گفت:
گروه اقتصادی کرمان خودرو در سال گذشته با تمرکز بر اطلاع رسانی به موقع و قابل اتکا، شفافیت اطلاعاتی مجموعه را به نحو چشمگیری بالا برده است و در کنار آن ساختار راهبری شرکتی را به منظور صیانت از حقوق سهامداران مستقر نموده است.

وی استفاده از فرصت های موجود در بازار سرمایه را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های پیش روی شرکت برشمرد و گفت: به عنوان یک هلدینگ تخصصی و در راستای خدمت به تولید داخل در نظر داریم علاوه  بر حوزه خودرو در سایر حوزه هایی که منجر به ارزش آفرینی و تولید ثروت می شود، نیز ورود کنیم.

شادکام تغییر در ساختار سازمانی و مالی شرکت، استقرار راهبری شرکتی و همچنین شفافیت و اطلاع رسانی به موقع و قابل اتکا را از جمله اقدامات در این مسیر عنوان کرد و  افزود: هدف اصلی از این اقدامات آماده سازی بستر لازم برای پذیرش در بازارهای بورس یا فرابورس است و این نوید را به سهامداران می دهیم که با راهبردهای جدید هیات مدیره برای شرکت، شاهد تحولات چشمگیر و با اهمیتی در شرکت باشیم.

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو گسترش حوزه های فعالیت و همچنین تنوع در ساختار سهامداری شرکت را امکان مطلوبی برای  بهره گیری ازظرفیت های بازار سرمایه دانست و گفت: استفاده درست و بهینه از منابع شرکت با تبدیل دارایی های کم بازده به دارایی های مالی پربازده از دیگر اقدامات و برنامه های در دست اجرای این شرکت است.

شادکام با تاکید بر چشم انداز گروه اقتصادی کرمان خودرو به منظور ورود به سایر فعالیت ها، تصریح کرد: در این راستا ورود به حوزه هایی همچون انرژی، پتروشیمی، معدن و کشاورزی در دست بررسی است.

استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه بازار سرمایه درسالهای اخیر، در اولویت دستور کار گروه صنایع خودروسازی کرمان قرار داشته و تلاش نموده در جرگه شرکت هایی باشد که از امکانات این حوزه حداکثر بهره را ببرد. وی درادامه به انتشار اوراق رهنی و مرابحه برای شرکت کرمان موتور و درج شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو در بازار فرابورس و استفاده از خدمات رتبه بندی بازار سرمایه اشاره کرد.

گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی ١٣٩٧ گروه اقتصادی کرمان خودرو، در تاریخ ٢۵ تیرماه در مجموعه فرهنگی صدف با ریاست جناب آقای مهندس شه‌بخش برگزار گردید و ضمن تصویب صورت‌های مالی و استماع گزارش فعالیت هیئت‌مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی، به ازای هر سهم مبلغ ١٠٠ ریال تقسیم گردید.

کد خبر 408637

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =