نگران تحریم اینستکس از سوی آمریکا هستیم

یک مقام اروپایی از تحریم اینستکس توسط اروپا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از رویترز، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امورز خود در بروکسل، برای کاهش تنش‌ها و جلوگیری از نابودی برجام با یکدیگر  مذاکره می‌کنند. تنش میان ایران و آمریکا بالا گرفته است ایران در واکنش به تحریم‌ها و فشار آمریکا تصمیم به کاهش تعهدات برجامی خود گرفته است اتفاقی که برجام را با خطر نابودی روبه رو کرده است و سران کشورهای اروپایی را نگران کرده است.

 

این در حالی است که اروپا به دنبال اجرایی کردن هر چه سریع‌تر اینستکس است. اما طرف ایرانی این مکانیزم هنوز تشکیل نشده است. در هر حال اینستکس مربوط به کالاهایی مانند غذا و دارو می‌شود که شامل تحریم‌های آمریکا نمی‌شود.

از سوی دیگر یک دیپلمات اروپایی در این خصوص گفت:  اروپا  نگران است که ایالات متحده این نهاد مالی را نیز مشمول تحریم‌های خود کند.

یک مقام اروپایی دیگر هم اظهار کرد: اینستکس به زودی اجرا می‌شود. ما روز دوشنبه پیامی را صادر می‌کنیم که نشان دهیم به حفظ برجام متعهد هستیم از ایران می‌خواهیم به مسیر اصلی در برجام بازگردد. کماکان بر استفاده از دیپلماسی تاکید داریم.  اما به ایران نیز تاکید می‌کنیم که باید به مسیر اصلی بازگردد.

کد خبر 408602

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =