تشکیل هلدینگ‌های صنعتی در استانها

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بسترسازی وحمایت از راه اندازی هلدینگ‌های استانی با هدف جذب سرمایه های مردمی را حداقل در۳ استان دنبال می کنیم.

به گزارش صدای بورس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی گفت: هدف این طرح، هدایت و جذب سرمایه‌های سرگردان به سوی بخش صنعت و تولید کشور است و این کار را با همکاری سازمان بورس پیگیری و دنبال می‌کنیم.

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: برنامه جدی امسال در مجموعه وزارتخانه این است که بتوانیم سرمایه‌های سرگردانی را که در اقتصاد کشور وجود دارد به سمت تولید هدایت کنیم.

زرندی گفت: اقتصاد ایران دچار پارادوکس نقدینگی شده است و در حالی که نقدینگی بسیار بالایی درکشور وجود دارد و باعث مشکلات زیادی در اقتصاد شده، بخش تولید از کمبود شدید نقدینگی رنج می‌برد، لذا باید به سمت هدایت نقدینگی به سمت تولید باشیم.

معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: البته باید سرمایه گذاری در بخش تولید را جذاب کنیم، نمی‌شود بخش مولد مالیات را پرداخت کند و بخش غیرمولد با سودهای سرشار، از پرداخت مالیات در امان باشد.

وی تاکید کرد: مالیات برعایدی سرمایه برای اقتصاد کشور لازم و ضروری است و امیدواریم هرچه زودتر به اجرا دربیاید.

زرندی همچنین توضیح داد: در یزد به عنوان نخستین استان، جلسات و مذاکراتی را با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تشکیل هلدینگ استانی برگزار کردیم تا بتوانیم این موضوع را به عنوان نخستین استان، در کشور اجرا کنیم و سپس در سایر استان‌ها نیز اجرا خواهیم کرد.

زرندی تصریح کرد: در گام اول با حدود ۳۰ سرمایه‌گذار استان یزد مذاکره اولیه انجام شد که بتوانیم حدود هزار میلیارد تومان برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در این ارتباط به عزم همگانی نیاز است و مجموعه استان‌ها هم باید فعال شود و ظرفیت‌های مردمی را برای فعالیت و مشارکت فراهم کنیم، به ویژه خیلی از مردم به منطقه خود تعصب دارند و حاضر به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان خود هستند.

وی افزود: در این موضوع، شخص استاندار، نمایندگان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت باید تلاش و مشارکت فعالی داشته باشند.

کد خبر 408579

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =