۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
پیشنهاد اتی برای ساماندهی

هفته گذشته کانون کارگزاران با فعالان بازار سرمایه جلسه ای برگزار کرد و در این جلسه چند پیشنهاد مطرح شده است که این پیشنهادات برای هیات مدیره سازمان بورس ارسال شد که قرار است در جلسه شورای عالی بورس بررسی شود.

جای خالی کانون سهامداران خرد

براساس این گزارش، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین اظهارات خود گفت: تغییراتی در بازارپایه ایجاد نمی شود مگر با رضایت سهامداران. با این اظهارات رئیس سازمان بورس به نظر می رسد مسئولان بازار سرمایه قبل از تصویب تغییر در قوانین مربوط به بازار ( به عنوان نمونه همین قوانین جدید بازار پایه که سهامداران زیادی در آن نیز دخیل هستند ) می توانند با تهیه پیش نویس تغییرات در ابتدا  از نظر فعالان بازار سرمایه مطلع می شدند.
 البته  شاید پرسیدن نظر تک تک فعالان بازار سرمایه کار منطقی نباشد. اما اینجاست که  جای خالی کانون سهامداران خرد و نیازبه اجرایی شدن  آن بیش از گذشته احساس می شود.
 البته مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار باید بتوانند دراسرع وقت  برای تعیین تکلیف قوانین ( دستورالعمل ) جدید بازار پایه  تصمیم گیری نهایی کنند. همچنین با توجه به اینکه  طی چند وقت اخیر بازار پایه به گونه ای   شرایط تعلیق را تجربه کرده،  باید تغییرات نهایی و زمان اجرای قوانین جدید بازارپایه  هر چه سریعتر اطلاع رسانی شود تا  گام دیگری برای حمایت واقعی از سهامداران و فعالان بازار برداشته شود .

 

  • شماره ۳۱۱ هفته نامه اطلاعات بورس - صفحه ۵
کد خبر 408083

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =