سود خالص "حتاید" ۱۵۰ درصد رشد کرد

بر اساس اطلاعات منتشر شده سود خالص تایدواتر نسبت به سال ۹۶ با افزایشی نزدیک به ۱۵۰ درصد بالغ بر ۱۶۰۶۱۴۰ میلیون ریال شده است. درآمدهای عملیاتی این شرکت در دوره مذکور با افزایشی ۱۲۵ درصدی مواجه بوده و حاشیه سود خالص نیز از ۲۲ درصد به فراتر از ۴۰ درصد رسیده است.

به گزارش صدای بورس، سال گذشته بود که موسسه کوثر از قصد خود برای خروج از شرکت تایدواتر خاورمیانه سخن به میان آورد. پس از این رویداد بلوک 63 درصدی سهام تایدواتر از سوی کوثر به شرکت سیمامارین بندرعباس واگذار شد و به این ترتیب بخش خصوصی سکان هدایت تایدواتر را در دست گرفت. در ادامه خبر رسید که حسین زارعی، از مدیران شناخته شده ای که پیش‌تر عهده دار هدایت مجموعه هایی مانند گروه مالی سپهر صادرات و سرمایه گذاری صنعت و معدن را بر عهده داشته، به عنوان مدیرعامل جدید تایدواتر برگزیده شده است.

حال با انتشار صورت های مالی حسابرسی نشده "حتاید" در دوره 12 ماهه منتهی به 29/12/97 به نظر می آید که به تبع تغییرات مالکیتی و مدیریتی صورت گرفته، این شرکت در حال تجربه وضعیتی کاملا متفاوت با سال های گذشته است. با وجود تاثر منفی تحریم های بین المللی بر وضعیت اقتصادی کشور به ویژه صنایع دریایی و بندری، بر اساس اطلاعات منتشر شده سود خالص تایدواتر نسبت به سال 96 با افزایشی نزدیک به 150 درصد بالغ بر 1606140 میلیون ریال شده است. درآمدهای عملیاتی این شرکت در دوره مذکور با افزایشی 125 درصدی مواجه بوده و حاشیه سود خالص نیز از 22 درصد به فراتر از 40 درصد  رسیده است.

کد خبر 407644

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =