ایران و چک تفاهمنامه همکاری صنعتی امضا کردند

همزمان با نشست مشترک هیات صنعتی جمهوری چک و ایران، تفاهمنامه همکاری‌های صنعتی دو کشور بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک امضاء شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، محمدباقر عالی، معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایدرو و ادوارد موریچکی، معاون وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک، تفاهم‌نامه گسترش همکاریهای صنعتی دو کشور را با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی و دولتی دو طرف امضا کردند.

بر پایه این تفاهم‌نامه کارگروه صنعتی ایران و چک با محوریت ایدرو در ایران و نیز وزارت صنعت چک در آن کشور تشکیل می‌شود.

معاونان وزرای صنعت دو کشور همچنین توافق کردند تا در حوزه صنایع خودروسازی، حمل و نقل ریلی و نیز عرصه‌های فناوری‌های نو و صنایع انرژی از حداکثر ظرفیت و توانایی بخش دولتی و خصوصی برای گسترش همکاری‌ها بهره گرفته و بخش‌های حاکمیتی نسبت به تسهیل فرآیند همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور اقدام نمایند.

ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک چک – ایران به صورت JV (جوینت ونچر) به منظور توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و بازسازی و نوسازی صنایع و کشتی‌سازی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

در این دیدار همچنین محمد باقر عالی معاون وزیر صمت کشورمان خواستار فراهم‌آوری زمینه‌های ارتباط سریع و آسان بین صنایع کوچک و متوسط دو کشور شد.

ادوارد موریچکی، معاون وزیر صنعت و ساوت پلاک چومبا، سفیر جمهوری چک در ایران نیز بر اراده این کشور اروپایی برای هر چه سریع‌تر عملیاتی کردن مفاد تفاهم‌نامه فیمابین تاکید کردند.

کد خبر 407267

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =