عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک با شرایط جدید

نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با شرایط جدید خبر داد.

به گزارش صدای بورس به نقل از صداوسیما، امیرحسین تبیانیان گفت: در این عرضه که ۳۱ اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد، ۲ میلیون بشکه نفت سبک ایران با قیمت پایه ۶۷ دلار و ۲۸ سنت به ازای هر بشکه عرضه می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه، این نخستین عرضه نفت خام سبک بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۹۸ خواهد بود، افزود: بر اساس این شیوه‌نامه، تغییراتی نسبت به عرضه‌های پیشین مشاهده می‌شود که مهم‌ترین آن، تغییر در حداقل حجم بارگیری نفت خام است و حداقل میزان خرید که در عرضه‌های پیشین ۳۵ هزار بشکه بود، در عرضه پیش‌رو به هزار بشکه کاهش یافته است.

تبیانیان تغییر در سازوکار قیمت‌گذاری با هدف ایجاد شفافیت و کاهش ریسک برای خریداران را از دیگر تغییرات در شیوه نامه ابلاغی وزیر نفت عنوان کرد و گفت: دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند عرضه پیشین است؛ امکان واریز پیش پرداخت ۶ درصد به صورت ارزی فراهم شده و همچنین مقصد محموله خریداری شده آزاد است.

گفتنی است طی ماه‌های گذشته از مجموع هشت مرحله عرضه نفت خام سبک و یک مرحله عرضه نفت خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی، تاکنون یک میلیون و ۱۵ هزار بشکه نفت خام سبک و ۷۰ هزار بشکه نفت خام سنگین معامله شده است.

کد خبر 407219

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =