عرضه ۶ هزار میلیارد ریال صکوک اجاره سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی

۶ هزار میلیارد ریال صکوک اجاره سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی عرضه می‌شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک اجاره مبتنی بر سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به مبلغ ۶ هزار میلیارد ریال در نماد «شستا۰۰۵» از طریق بازار ابزارهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران از  دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷ تا چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه عمومی می شود.

بر اساس این گزارش، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۱.۴۷۴.۲۰۱.۴۷۴ سهم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی «حکشتی» با قیمت هر سهم ۴.۰۷۰ ریال(حداقل قیمت سه ماهه اخیر سهم) است که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خریداری و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۳ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۹ درصد است که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن چهارم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت. ضامن این اوراق، بانک رفاه کارگران است. شرکت تامین سرمایه امین نیز مسوولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

کد خبر 405008

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =