واکنش زنگنه به تهدیدات تندروها: بگردند تا بگردیم

وزیر نفت در واکنش به تهدیدات تندروها و منتقدان مبنی بر استیضاح و استعفایش گفت: «بگردند تا بگردیم.»

به گزارش صدای بورس به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه امروز (چهارشنبه) این مطلب را در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اعلام کرد.

در روزهای اخیر فشارهای دلواپسان و منتقدان نسبت به وزیران کلیدی کابینه دولت حسن روحانی رو به افزایش گذاشته است بطوری که حتی وزیر نفت را تهدید به استیضاح کرده اند.

پس از انتشار خبر استعفای «محمدجواد ظریف»، دیروز (سه شنبه) برخی رسانه ها به نقل از «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد اعلام کردند که بیژن زنگنه وزیر نفت نیز استعفا خواهد داد.

البته «کسری نوری» رئیس روابط عمومی وزارت نفت در پایگاه خبری این وزارتخانه با تکذیب این ادعا اعلام کرد: زنگنه هر آنچه که مصلحت ملت و کشور تشخیص بدهد عمل خواهد کرد.

خوشحالی دلواپسان از کنار کشیدن ظریف و احتمال کنار زدن بیژن زنگنه دوامی نیافت و تیر آنها به سنگ خورد، زیرا با حمایت رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه کشور قرار شد ظریف همچنان در مسند وزارت خارجه بکار خود ادامه دهد.

روحانی دیروز نیز با تقدیر از وزیران نفت و خارجه، حمایت خود از آنها را اعلام کرد.

رئیس جمهوری گفت: همه می دانید توانی که آمریکا در مساله تحریم علیه ایران گذاشته علیه سیستم بانکی، فروش نفت و سایر زمینه های اقتصادی ایران است، امروز خط مقدم ما برابر آمریکا وزارت خارجه، بانک مرکزی و وزارت نفت است.

«بقیه وزرای اقتصادی هم در خط دوم هستند، اما خط اول مربوط به این سه نفر می شود. می خواهم از این سه نفر به دلیل ایستادگی و توانمندی آنها سپاسگزاری کنم هم از دکتر ظریف و هم همتی و همچنین مهندس زنگنه؛ به عنوان نیروهای خط مقدم این مبارزه ایستادگی کردند و ایستادند.»

کد خبر 403922

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =