وزیر صنعت: قیمت‌ها تعدیل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مدیریت دولت در توزیع کالاهای اساسی اعلام کرد در دو هفته آینده تاثیر مدیریت دولت در وفور اقلام و قیمت کالاها مشاهده خواهد شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از تسنیم، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز (1 اسفند) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تامین کالاهای اساسی و اظهار نظر قبل وی در این زمینه اظهار داشت: گفته قبلی من هنوز به قوت خود باقیست. در تامین کالاهای اساسی مشکل جدی نداشته و نداریم. شب عید هم مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: اقلام عمده‌ کالاها در انبارهاست و 2 میلیون تن کالا نیز در گمرک در حال تخلیه است. مثلا دولت در موضوع گوشت، ارز 4200 تومانی اختصاص داده است اما عده‌ای در شبکه توزیع مراعات نمی‌کنند و همین امر باعث ایجاد اخلال شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: دولت تصمیم گرفت و واردات را برای همه، بدون حقوق ورودی اعلام کرد. اگر واردات و عرضه افزایش یابد، تعدیل قیمت‌ها پیش‌بینی می‌شود و مردم به وفور دست پیدا می‌کنند. دولت نمی‌خواهد با عرضه کم، مردم به صف کشانده شوند.

رحمانی خاطر نشان کرد: گوشت به کشور وارد شد، اینکه به دست مصرف کننده نرسید را باید در شبکه توزیع رصد کرد و نظارت انجام شود. در دو هفته آینده تاثیر این مدیریت، در وفور اقلام و قیمت کالاها مشاهده خواهد شد.

کد خبر 403816

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =