امضای توافق‌نامه همکاری ایران و استرالیا در زمینه سرمایه گذاری

توافق نامه همکاری های صنعتی ایران و استرالیا همزمان با روزملی استرالیا با حضور نمایندگانی از شرکت های استرالیایی، سفیر این کشور و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه امضا شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، سفیر استرالیا در این مراسم با اشاره به اینکه در ایران زمینه‌های متعددی برای مشارکت و فعالیت شرکت های استرالیایی در حوزه های صنعتی وجود دارد، گفت : در سفر بندر عباس شاهد فعالیت های بزرگ صنعتی ایران بودم و به همین دلیل شرکت های استرالیایی را برای سرمایه گذاری مشترک ( جوینت ونچر )با طرف های ایرانی تشویق کردم.

یان بیگز با اشاره به اینکه این توافق نامه و همچنین مقاوله نامه قبلی مورد حمایت مرکز تجارت استرالیا که نقش هدایت کننده فعالیت های تجاری و صنعتی این کشور را به عهده دارد، قرار گرفته است افزود: سازمان گسترش می تواند نقش مهمی را در توسعه همکاری های صنعتی دو کشور ایفا کند.

همچنین در این مراسم، محمد نوری امیری معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایدرو ضمن تبریک روز ملی استرالیا و ابراز امیدواری نسبت به توسعه همکاری های صنعتی با این کشور گفت: سازمان گسترش به عنوان بزرگترین سازمان صنعتی کشور آمادگی کامل برای توسعه همکاری های صنعتی با کشور استرالیا را دارد.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌های زیادی برای همکاری‌های صنعتی بین دو کشور وجود دارد اظهار داشت : ایدرو این آمادگی را دارد که به عنوان حلقه وصل برای پیشبرد و بسط همکاری های صنعتی و اقتصادی میان استرالیا و شرکت های ایرانی قرار گیرد.

گفتنی است بر اساس این توافق نامه مقرر شد که طرفین نسبت به اعلام زمینه های همکاری و شناسایی حوزه های مورد علاقه دو جانبه اقدام کرده و ایدرو پروژه های قابل سرمایه گذاری را برای شرکت های استرالیایی معرفی کنند تا زمینه های اقدام و مذاکره فراهم شود.

محمود فرازنده مدیر کل آسیا – اقیانوسیه وزارت خارجه نیز ضمن استقبال از همکاری دوجانبه ایدرو و استرالیا در زمینه های صنعتی و اقتصادی، ابراز امیدواری کرد گسترش همکاری ها محور تعاملات دائمی ایران و استرالیا شود.

این سند همکاری بدنبال بازدید سفیر استرالیا به همراه معاون برنامه ریزی و توسعه، و مدیران امور بین الملل و ارتباطات ایدرو از بندر عباس انجام گرفت.

کد خبر 403504

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =