پذیره‌نویسی ۶ اوراق بدهی در ۶ ماه نخست سال ۹۷

معاون توسعه بازار فرابورس اعلام کرد: پذیره نویسی ۶ اوراق بدهی در ۶ ماه نخست سال ۹۷ انجام شده که با توجه به آمار سال گذشته شاهد رشد هستیم.

به گزارش صدای بورس به نقل از ایبِنا، رضا غلامعلی‌پور اظهار داشت: راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۷ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه ۳۶ سرکت صادر شد.

۸۷.۴۷۶ میلیارد ریال افزایش سرمایه

همچنین مبلغ کل مجوزهای ارائه شده به شرکت های سهامی عام برای انجام افزایش سرمایه در ۶ ماهه سال ۹۷ معادل ۸۷.۴۷۶ میلیارد ریال است و این در شرایطی است که در کل سال ۹۶ میزان افزایش سرمایه، ۱۷۳.۷۰۴.۷۴۴ میلیون ریال در اطلاعات مالی به ثبت رسیده است. از سویی دیگر بر اساس مجوزهای صادر شده، ۳۲ درصد افزایش سرمایه ها از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از محل سود انباشته و اندوخته ها تامین شده است.

مجوزهای صادر شده در ۶ ماه ابتدای سال ۹۷

معاون توسعه بازار فرابورس درباره جزییات افزایش سرمایه شرکت ها اعلام کرد تعداد ۳۶ شرکت افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به میزان ۲۷.۸۷۷.۰۸۱ میلیون، از سود انباشته به میزان ۵۶.۳۸۳۹۶۳ میلیون ریال از اندوخته ها به میزان ۳.۲۱۵.۰۰۰ میلیون ریال و در مجموع به میزان ۸۷.۴۷۶.۰۴۴ میلیون ریال انجام داده اند.

پذیره نویسی انواع اوراق بدهی

وی با اعلام یک آمار دیگر گفت: پذیره نویسی تعداد ۱۵ اوراق بدهی در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۷ به میزان ۳۴.۸۷۰.۰۰۰ میلیون ریال صورت گرفته که شامل ۶ اوراق اجاره به مبلغ ۲۶.۱۷۰.۰۰۰ میلیون ریال، تعداد ۷ اوراق سلف موازی استاندارد به میزان ۶.۷۰۰.۰۰۰ میلیون ریال، یک اوراق مشارکت به میزان ۱.۵۰۰.۰۰۰ میلیون ریال و یک اوراق مرابحه به میزان ۵۰۰.۰۰۰ میلیون ریال صورت گرفته است.

آمار پذیره نویسی سال ۹۶

غلامعلی‌پور درباره میزان پذیره نویسی انواع اوراق بدهی در ۱۲ ماهه سال ۹۶ نیز گفت : ۹ اوراق سلف موازی استاندارد به میزان ۱۹.۷۰۰.۰۰۰ میلیون ریال، پنج اوراق اجاره به میزان ۳۷.۳۵۰.۰۰۰، چهار اوراق مشارکت به میزان ۱۴.۲۴۰.۰۰۰ میلیون ریال، چهار اوراق مرابحه به میزان ۴۵.۳۸۰.۰۰۰ میلیون ریال و ۲ اوراق منفعت به میزان ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال و در مجموع به مبلغ ۱۶۶.۶۷۰.۰۰۰۰ میلیون ریال پذیره نویسی این اوراق صورت گرفته است.

بازار معاملات ثانویه اوراق

از سویی دیگر در سال ۹۷ بازار معاملات ثانویه اوراق، تعداد ۹ اسناد خزانه اسلامی به میزان ۱۳۵.۳۰۱.۴۶۶ میلیون ریال معامله شده و این در حالی است که در سال ۹۶ تعداد ۲۱ اوراق اسناد خزانه اسلامی به مبلغ ۳۴۸.۲۳۳.۶۴۸ میلیون ریال، ۸ اوراق مشارکت به مبلغ ۹۹.۶۱۹.۱۱۶ میلیون ریال و یک اوراق اجاره به مبلغ ۲۱.۵۰۰.۰۰۰ میلیون ریال معاملات این اوراق انجام شده است.

کد خبر 399179

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =