قطعات خودرو وارداتی را باید در داخل تولید کنیم

عضو انجمن همگن قطعه سازان خودرو با اذعان به کم توجهی نسبت به سال داخل قطعات خودرو گفت: حدود ۲۵ درصد از قطعات وارداتی دارای فناوری بالاست که تولید آن در داخل کشور توجیه اقتصادی نداشت، اما اکنون به دلیل شرایط موجود باید برای آن برنامه ریزی کرد.

به گزارشبورس آنلاین به نقل از تسنیم، رضا رضایی از زمانبر شدن واردات قطعات خودرو از گمرک به دلیل بخشنامه‌های متعدد وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: قطعه سازان از نظر کمیت و کیفیت مشکلی در تامین قطعات برای خودروسازان ندارند، اما برخی مواقع اتفاقاتی رخ می‌دهد که به مشکلات دامن می‌زند.

وی گفت: بطور مثال مواد اولیه وارداتی قطعه سازان زمانی که وارد گمرک می‌شود با ضوابط و قوانین و بخشنامه‌های متعدد‌ی که دولت ایجاد می‌کند نمی‌تواند به موقع از گمرک ترخیص شود.

رضایی افزود: البته ما می‌توانستیم با برنامه ریزی‌های قبلی از مشکلات بوجود آمده برای قطعات وارداتی جلوگیری و این قطعات را در داخل کشور تولید کنیم، اما به علت برخی مشکلات به این موضوع کم توجهی شده است ضمن اینکه حدود 25 درصد از قطعات وارداتی دارای فناوری بالاست که تولید آن در داخل کشور توجیه اقتصادی نداشت، اما اکنون به دلیل شرایط موجود باید برای آن برنامه ریزی کرد.

کد خبر 394954

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =