افتتاح ۳ طرح توسعه پتروشیمی

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری با همراهی وزیر نفت ساعتی دیگر در عسلویه، سه طرح پتروشیمی را افتتاح کرده و شاهد امضای قرارداد جمع آوری گازهای همراه نفت خواهد بود.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از تسنیم، قرار است تا ساعتی دیگر با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری و بیژن زنگنه وزیر نفت سه طرح پتروشیمی در منطقه عسلویه به بهره برداری برسد.

نخستین طرح، فاز سوم پتروشیمی پردیس است که با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 750 هزار تن اوره و آمونیاک، از ابتدای آبان 96 راه اندازی شده و از خرداد امسال به صورت پیوسته در مدار بهره برداری است. این پروژه امروز پس از 4 ماه بهره برداری مستمر، توسط رئیس جمهوری افتتاح می شود.

با بهره‌برداری فاز سوم پتروشیمی پردیس، این مجتمع به بزرگ‌ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک جهان با ظرفیت تولید سالانه پنج میلیون و 265 هزار تن اوره و آمونیاک تبدیل شده است.

طرح دوم، پتروشیمی مرجان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزار تن متانول است. تولید تجاری متانول در این واحد پتروشیمی از 29 مرداد ماه امسال آغاز شده است.

طرح سوم واحد برق پتروشیمی دماوند است که امروز با بخشی از ظرفیت خود توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.

همچنین امروز در حضور رئیس جمهوری، قراردادی بین هلدینگ خلیج فارس و مناطق نفت خیز جنوب برای جمع آوری گازهای همراه نفت منعقد می شود.

کد خبر 394774

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =