انتشار ۲ هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی شمش فولادی در بورس کالا

عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد شمش فولادی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال از فردا در بورس کالای ایران آغاز می شود.

به گزارش بورس آنلاین، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد شمش فولاد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، در نماد «عکاوه» به تعداد ۸۳۲ هزار و ۵۰۰  قرارداد و با قیمت ۲میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۰۰ ریال در هر قرارداد صد کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات، روز سه شنبه ۱۳ شهریور ماه از ساعت ۱۰ لغایت ۱۲:۳۰ انجام خواهد شد.

عرضه این اوراق به روش گشایش بوده و دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی ۳ درصد است همچنین معاملات ثانویه آن نیز از تاریخ ۱۴ شهریورماه ۹۷ تا ۱۳شهریور سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقیمانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.

حجم عرضه اولیه این اوراق حدودا ۸۹ هزارو ۲۵۱ تن است به شرط آنکه ارزش اوراق از ۲۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با قیمت پایه درزمان عرضه اولیه به علاوه ۱۷ درصد سالیانه به صورت روز شمار؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند ، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی یکساله حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام کند، بازدهی سالانه  اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

کد خبر 394764

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =