کاهش ۱۲ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن

ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش بورس آنلاین، نگاهی به کارنامه فرابورس در پنجمین ماه امسال نشان می‌دهد طی ۲۲ روز معاملاتی تعداد ۱۳میلیارد و ۷۴۸میلیون ورقه بهادار در ۱۴۴۳ هزار نوبت به ارزش ۹۱هزار و ۵۱۱ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۲۰۹ درصدی حجم، افزایش ۱۲۳درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۱۵۲درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۶۲۵میلیارد ورقه و و میانگین ارزش معاملات نیز ۴۱۶۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۲۸۰۱میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶هزار و ۶۵۴میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۶۶۳۰میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۱هزار و ۱۷۵میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۳۶۷و ۵۶۰درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و رشد ۲۱۸درصدی حجم و افزایش ۴۵درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با مردادماه سال ۹۶ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۶۱میلیون اوراق بدهی به ارزش ۵۱هزار و ۹۸۲میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۳۰۴درصدی حجم و افزایش ۲۵۰درصدی ارزش معاملات این بازار در مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۲۵۰میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۳ میلیارد و ۹۶۳میلیون ریال و ۱.۹ میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش یک میلیارد و ۲۸۸ ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۳۰۲درصدی حجم و ۴۰۷درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و رشد ۳درصدی حجم و کاهش ۱۲درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با مردادماه پارسال دارد.

منبع:ایبنا

کد خبر 394591

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =