زیرساخت معاملات ارز دیجیتال در بورس آماده است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زیرساخت های لازم برای ورود ارزهای دیجیتال به بورس فراهم شده است و مانعی در اینباره وجود ندارد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، شاپور محمدی درباره پذیرش ارزهای دیجیتال در بورس افزود: اصل موضوع معاملات ارز دیجیتال مربوط به بانک مرکزی و زیر نظر این بانک است اما سازمان بورس برای هرگونه همکاری آمادگی دارد.

پذیرش ابزارهای جدید مالی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: امکان پذیرش ابزارهای جدید مالی به بورس وجود دارد، اما لازم است که سایر نهادهای مسئول نیز تصمیم های لازم را اتخاذ کنند. شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از مهم ترین رسالت های سازمان بورس توسعه فناوری های حوزه مالی است و اکنون بخش عمده ای از فعالیت های سازمان بورس و بازار سرمایه به طور الکترونیک انجام می شود.

درگاه ۳۶۰ درجه ابزار تکمیل خدمات اطلاع رسانی

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه طی ۱۲ ماه گذشته  اقدامات بسیاری در حوزه الکترونیکی شدن بازار سرمایه انجام شده، به راه اندازی سامانه کدال ۳۶۰ درجه اشاره کرد و بیان داشت: درگاه ۳۶۰ درجه خدمات اطلاع رسانی را در کدال تکمیل و دسترسی جامع به اطلاعات ناشران را مهیا کرد.

محمدی افزود: کدال ۳۶۰ درجه اطلاعات پایه‌ای ناشران و نهاد های مالی و همچنین اطلاعیه‌های منتشر شده را در دسترس فعالین بازار سرمایه قرار می دهد و شفافیت و سرعت در تصمیم گیری را افزایش داده است.

فعالیت سامانه هشدار به ناشران بورسی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، عملیاتی شدن سامانه هشدار به ناشران را یکی از اقدامات اخیر این سازمان دانست و گفت: سامانه هشدار مدیران که اخیرا عملیاتی شده به مدیران شرکت های بورسی اعلام می کند موعد ارائه صورت های مالی فرا رسیده و آنها باید گزارش های مالی را در کدال بارگذاری کنند.

افزایش پایداری سامانه معاملات

دبیر شورایعالی بورس بهنگام سازی هسته معاملات بورس تهران و فرابورس را اقدام دیگر سازمان بورس در مسیر بازار سرمایه الکترونیکی عنوان و کرد و گفت: سال گذشته سامانه بورس تهران و در سال جاری نیز سامانه فرابورس بهنگام سازی شد و این اقدامات علاوه بر بهبود عملکرد سامانه های بورس تهران و فرا بورس پایداری سیستم ها را به همراه داشت.

به گفته محمدی، راه اندازی سامانه رصد نیز کمک کرد تا زمان انجام خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار به مراجعین کاهش پیدا کند و خدمات در کوتاه ترین زمان به فعالان بازار سرمایه ارائه شود.

لحظه ای شدن فرآیند افزایش سرمایه

رییس سازمان بورس به راه اندازی سامانه پیامکی با موضوع اعلام زمان فرآیند افزایش سرمایه اشاره کرد و گفت: این سامانه با ارسال پیامک به شرکت هایی که تقاضای افزایش سرمایه کرده اند اعلام می کند که درخواست آنها در چه مرحله ای قرار دارد و تا پایان تکمیل فرآیند صدور مجوز افزایش سرمایه چه زمانی باقی مانده است.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه افزایش کارآمدی در بازار سرمایه در دستور کار سازمان بورس است، ابراز امیدواری کرد: با توسعه فضای فن آوری اطلاعات در بازار سرمایه فرایندهای عملیاتی کوتاه تر، دسترسی به اطلاعات تسهیل و داد ستد تسریع شود. رییس سازمان بورس افزود: توسعه فن آوری اطلاعات افزایش شفافیت را به همراه دارد و از رانت و فساد  جلوگیری می کند

کد خبر 394153

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =