جدیدترین رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعلام شد

مردم با رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به راحتی می‌توانند متناسب با بودجه و اهداف خود، صندوق‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فارس، کوچ نقدینگی به سمت بازار سرمایه و بازگشت دوباره اعتماد به این بازار دوباره باعث شده تا غیر حرفه‌ای‌ها به دنبال یافتن بهترین گزینه‌ خرید سهام از طریق مشورت با حرفه‌ای‌ها باشند.

آنچه که قبل از هر چیز به هر سرمایه‌گذاری در بدو ورود به بازار سرمایه توصیه می‌شود، تمرکز بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری به عنوان بهترین گزینه سرمایه‌گذاری برای غیر حرفه‌ای‌ها است.

در حال حاضر 205 صندوق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف مشغول فعالیت هستند که با جذب منابع، به سرمایه‌گذاری در سهام و ابزارهای مختلف مالی می‌پردازند. این تنوع و تعدد، انتخاب بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری را برای مردم کاری سخت، زمان‌بر و پیچیده کرده است.

با رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مردم به راحتی می‌توانند متناسب با بودجه و اهداف خود، صندوق‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند.

طبق اطلاعات برگرفته از سامانه رسام، صندوق‌های حائز بیشترین بازدهی در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری شامل صندوق‌های با درآمد ثابت، صندوق‌های سهامی و صندوق‌های مختلط به شرح جدول زیر دسته بندی شده است:

صندوق‌های با درآمد ثابت

صندوق‌های سهامی

صندوق‌های مختلط

امین آشنا ایرانیان

توسعه ملی

ارمغان یکم ملل

گنجینه الماس پایدار

مشترک ذوب آهن اصفهان

تجربه ایرانیان

گسترش فردای ایرانیان

پاداش سرمایه پارس

سپهر آتی

بانک گردشگری

تدبیرگران فردا

آسمان خاورمیانه

سپهر تدبیرگران

کارگزاری بانک ملی ایران

آرمان شهر

به گزارش فارس، مطابق داده‌های دریافتی از سامانه مذکور ، این رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی به معیارهای 15 ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که به صورت دوره‌ای به روز می‌شود.

رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس ویژگی‌‌های ساختار صندوق‌ها و عملکرد اخیر آن‌ها ارائه شده و برای بازدهی بیشتر صندوق‌های اشاره شده در آینده تضمینی وجود ندارد.

کد خبر 394008

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =