بازدهی ۸۷ درصدی «طلا» در سال ۹۷

بر اساس تازه ترین گزارش عملکرد صندوق پشتوانه طلای لوتوس که به عنوان اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور از ۲۰ خرداد سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را تحت مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در بورس کالای ایران آغاز کرد، این صندوق از ابتدای سال تا کنون بازدهی ۸۷ درصدی نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، صندوق طلای لوتوس تا کنون بالغ بر 35 میلیون و 600 هزار واحد سرمایه‌گذاری به نام سرمایه‌گذاران صادر کرده است. رقم بازدهی ثبت شده برای «طلا» از ابتدای تاسیس تا کنون معادل 146 درصد است. این صندق از ابتدای سال جاری تا کنون نیز 87 درصد بازده نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

بر اساس این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس در طول فعالیت خود توانسته است به صورت میانگین روزانه بالغ بر دو میلیون و 722 هزار واحد معامله را ثبت کند که این رقم از ابتدای سال جاری تا کنون به صورت میانگین بیش از 7 میلیون و 661 هزار واحد سرمایه‌گذاری بوده است. همچنین، میانگین ارزش این معاملات از ابتدای تاسیس صندوق تا کنون بالغ بر 49 میلیارد ریال بوده است.

ترکیب دارایی صندوق پشتوانه طلای لوتوس در حال حاضر به این ترتیب است که 94 درصد دارایی صندوق در گواهی سپرده سکه طلا سرمایه‌گذاری شده است و مابقی سرمایه‌گذاری‌ها در اوراق مشتقه و آتی سکه و نیز اوراق درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده است. بر این اساس، در حال حاضر 27 هزار و 100سکه طلا در ترکیب دارایی این صندوق وجود دارد.

صندوق پشتوانه طلا از ابتدای فعالیت خود تا کنون تلاش داشته است تا از نوسانات بازار فیزیکی به بهترین شکل استفاده کند. نقدشوندگی بالای صندوق که از طریق بازارگردانی فعال تامین سرمایه لوتوس پارسیان حاصل شده است، به عنوان یکی از نقاط قوت این ابزار سرمایه‌گذاری مطرح است.

تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان مدیر صندوق پشتوانه طلای لوتوس که اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور است، همواره تلاش خواهد کرد با مدیریت فعال خود در این صندوق، علاوه بر کنترل ریسک‌های موجود و کسب بازدهی قابل رقابت با بازار فیزیکی، بازارگردانی فعالی نیز داشته باشد و نقدشوندگی واحدهای صندوق را در حد مطلوبی حفظ کند تا همیشه «طلا» به عنوان گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری مطرح باشد.

برای سرمایه‌گذاری در صندوق طلای لوتوس لازم است سرمایه‌گذاران ابتدا از طریق کارگزاری‌های عضو بورس کالای ایران اقدام به دریافت کد معاملاتی نمایند و سپس درخواست خرید خود را از طریق کارگزار و یا به صورت آنلاین ارائه نمایند.

کد خبر 393727

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =