سازمان خصوصی‌سازی آلمینیوم ایران را به نا اهل داد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کارخانه آلمینیوم ایران توسط سازمان خصوصی سازی بدون رقیب و به‌صورت انحصاری به فردی که در گذشته رد صلاحیت شده واگذار شده است و افرادی که واجد شرایط بوده‌اند رد صلاحیت شده‌اند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از تسنیم، نادر قاضی‌پور در خصوص تحقیق و تفحص از واگذاری آلمینیوم ایران اظهار داشت: به همراه تعدادی از نمایندگان روز گذشته تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری، کشف قیمت و قیمت گذاری آلمینیوم ایران را تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی چگونه این کارخانه را واگذار کرده است، گفت: این کارخانه بدون رقیب و به‌صورت انحصاری به فردی که در گذشته رد صلاحیت شده واگذار شده؛ اما افرادی که واجد شرایط بوده‌اند رد شده‌اند، از چگونگی قیمت گذاری کارخانه و تشخیص اهلیت فردی که کارخانه به او واگذار شده  تحقیق و تفحص می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه آلمینیوم ایران در شهر اراک احداث شده و 5 هزار نفر نیروی کار دارد، ادامه داد: این کارخانه  از نظر وسعت و بزرگی یکی از کارخانه‌های بزرگ و مادر کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: فروش این کارخانه با توجه به نرخ ارز قیمت بسیار زیادی دارد که باید در قیمت‌گذاری ها لحاظ می‌شد.

کد خبر 393720

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =