عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی اعلام شد

تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان خرداد ماه۹۷ درمجموع به بیش از ۱۳.۲۶ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از ۳ میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار رسید.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از نیپنا ،عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر تا پایان خرداد ماه امسال ۴ میلیون و پانصد و نود و نه هزارتن بوده است.همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۵ میلیون و هشتصد و شصت و هشت هزارتن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکوردر بیش از ۲ میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تن بوده است.مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درخرداد ماه امسال بیش از۴.۵۵ میلیون تن بوده است.

میزان فروش داخلی صنعت پتروشیمی تا پایان خرداد ماه نیز۴.۰۸۹.۲۱ هزار تن به ارزش ۱۲۰.۶۳۰.۴۲ میلیارد ریال بوده است.همچنین فروش بین مجتمعی شرکت ها نیز ۲.۳۱۹.۶۶ هزارتن به ارزش ۵۹.۶۰۰.۵۵ میلیارد ریال رسید.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید درخرداد ماه امسال را مجتمع های پتروشیمی خوزستان، ،اهتمام جم ، خراسان ، کربن ایران ، شیمی بافت، خارک، کرمانشاه ، نوری ،مروارید و شیراز به خود اختصاص دادند.

صادرات

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان خرداد ماه به رقم ۵ میلیون و سیصد و پنجاه و شش هزار تن به ارزش ۳ میلیاردو ۱۵۸ میلیون دلار رسید.مجتمع های پتروشیمی در سومین ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون هفتصدو سی وهفت هزار تن محصول به ارزش بیش از حدود۹۶۲ میلیون دلار را صادر کردند.

درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان فصل بهار بیش از ۲ میلیون و هفتصد و پنجاه و نه هزارتن محصول به ارزش یک میلیارد و ششصد و سی و شش میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از یک میلیون و پانصد و چهل وشش هزار تن محصول به ارزش بیش از ۸۸۶ میلیون دلارروانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین تا پایان خرداد ماه، درسایر مناطق، بیش از یک میلیون تن محصول به ارزش ۶۳۶ میلیون دلار صادر شد.بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود ۷۳۲ هزار تن و ازنظرارزشی پتروشیمی نوری با بیش از ۴۴۱ میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان خرداد به خود اختصاص داد.

همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از ۵۲۱ هزارتن صادرات توانست بیش از۲۸۳ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۲۷۸ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

کد خبر 393667

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =