دلایل رشد ۱۵ درصدی سود "سکرما" اعلام شد

سکرما برای سال مالی ۹۷ مبلغ ۳۴۹ میلیارد ریال سود خالص پیش بینی کرده بود که در جدید ترین گزارش آن را به مبلغ ۴۰۹ میلیارد ریال افزایش داد.

به گزارش بورس آنلاین، سکرما 15 درصد سودش را افزایش داد. این شرکت پیش بینی سودش را از مبلغ 353 ریال به مبلغ 406 ریال افزایش داد.

 در حالیکه سکرما برای سال مالی 97 مبلغ 349 میلیارد ریال سود خالص پیش بینی کرده بود در جدید ترین گزارش آن را به مبلغ 409 میلیارد ریال افزایش داد.

 نکته مهم در تعدیل بودجه، افزایش قابل توجه هزینه مالی نسبت به گزارش قبلی است.

با توجه به عملكرد شش ماهه واقعي سال مالي منتهي به 30آذر ماه1397 و مقايسه آن با پيش بيني اوليه موارد ذذيل تعديل شد.

1- به علت تغيير كاربري خط يك از خاكستري به سفيد ، در پيش بيني تعديل شده براي شش ماهه دوم سال توليد و تحويل سيمان سفيد به مقدار 8000 تن در نظر گرفته شده است. همچنين شركت در در نظر دارد در 6 ماهه دوم سال حدود10000تن كلينكر بفروش برساند.

 2- نرخ فروش سيمان در بودجه تعديلي نسبت به بودجه مصوب مطابق مصوبه انجمن صنفي مورخ 1 اسفند ماه1396 افزايش يافته است. فروش خالص در پيش بيني تعديل شده نسبه به مصوب حدود8 درصد افزايش دارد.

 3- بهاي تمام شده در پيش بين تعديل شده نسبت به مصوب حدود 10 درصد افزايش دارد كه اين افزايش با توجه به عملكرد 6 ماهه واقعي عمدتا مربوط به افزايش نرخ خريد و مصرف مواد و تجهيزات تحت تاثير نرخ ارز است.

. 4- درآمدهاي غير عملياتي حدود40درصد افزايش دارد كه اين افزايش عمدتا مربوط به الف-افزايش سود سهام تقسيمي شركتهاي سرمايه پذير( سيمان ممتازان، سيمان مازندران و سيمان ارتا اردبيل) نسبت به پيش بيني اوليه آنها مي باشد.ب- افزايش سود سپرده بانكي تحت تاثير مديريت نقدينگي شركت ج- فروش ضايعات در 6 ماهه ابتداي سال حدود22 ميليارد ريال .

 5- افرايش سود هر سهم پس از كسر ماليات از 353 ريال به 406ريال رقم خورده است. لازم به ذكر است شركت در نظر دارد با توجه به قديمي بودن خطوط توليد ،پروژه بهينه سازي خط 3 را در راستاي افزايش ظرفيت توليد، كاهش هزينه ها و توليد محصولات با كيفيت بالاتر به بهره برداري برساند.

 بستن قرارداد مشاوره اي از اقدامات اوليه انجام شده در خصوص پروزه مذكور است.

کد خبر 393660

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =