اعتبار ۱۲میلیون دلاری «شبریز» برای قرداد زیست محیطی با شرکت آلمانی

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز از امضای قرارداد همکاری فی ما بین این شرکت با کنسرسیومی متشکل از یک شرکت آلمانی و شرکت ایرانی کیمیا پتروگاز ایلیا خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از پاسارگادتحلیل، غلامرضا باقری دیزج اعلام کرد: این قرارداد همکاری برای بازیافت گازهای انتهایی گوگردسازی شرکت پالایش نفت تبریز منعقد شده است.

وی ادامه داد: این پروژه همکاری به مدت 24 ماه با اعتبار 12میلیون دلار در راستای اهداف زیست محیطی شرکت اجرا می شود.

باقری ظرفیت واحد بازیافت گازهای انتهایی را متناسب با ظرفیت واحد گوگردسازی (110 تن در روز) عنوان کرد و گفت: این پروژه با هدف افزایش راندمان بازیافت گوگرد و افزایش توان استحصال گوگرد اجرا می شود.

وی تاکید کرد: شرکت پالایش نفت تبریز همگام با تولید، به مسایل زیست محیطی و تولید فرآورده های با استاندارد روز جهانی توجه ویژه دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز افزود: امروزه توجه به مسئولیت های اجتماعی یکی از مقوله های مهمی است که همه صنایع تولیدی و حتی خدماتی باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: هرچند وظیفه برخی صنایع همچون پالایشگاه خدمات رسانی است، این صنایع نیز نسبت به محیط اطراف و جامعه خود نمی توانند بی تفاوت باشند و در این راستا پالایشگاه تبریز اقدامات مهمی انجام داده است.

باقری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد فرآورده های پالایشگاه تبریز خدماتی است، اظهار کرد: شرکت پالایش نفت تبریز در انجام طرح ها و پروژه های مختلف خود نسبت به موضوعات زیست محیطی توجه ویژه دارد.

وی گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده با شهرداری کلانشهر تبریز، این شرکت همگام و همزمان با اجرای طرح های زیست محیطی پالایشگاه جهت ارتقا کیفی فرآورده های تولیدی، توسعه فضای سبز در ۱۰ هکتار از زمینهای شرکت و اطراف آن را بصورت درختکاری در دست انجام دارد.

کد خبر 393644

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =