اعلام جزییات عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام "زقیام"

عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام شرکت کشت و دام قیام اصفهان دوشنبه هفته جاری در فرابورس انجام می شود.

به گزارش بورس آنلاین، در حالی هفته گذشته فرابورس میزبان عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در بازار دوم بود که بر اساس برنامه اعلام شده، دوشنبه هفته جاری ۲۵ تیرماه نیز این بازار شاهد عرضه ۳۵ میلیون سهم از مجموع سهام شرکت کشت و دام قیام اصفهان برای نخستین بار است.

مدیرعامل شرکت کشت و دام قیام اصفهان در نشست خبری قبل از عرضه سهام در فرابورس در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا در خصوص میزان تسهیلات دریافتی از سیستم بانکی و سهم فروش شرکت محصولات در بین سایر رقبا اظهارداشت: تا سال ۹۷ به میزان ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات از نظام بانکی از سوی شرکت دریافت شده که ۱۰ درصد از دارایی های شرکت از این مسیر تامین مالی شده است.

وی در ادامه افزود: آمارها نشان می دهد که ۵ درصد از فروش در استان اصفهان را محصولات شرکت کشت و دام قیام اصفهان پوشش داده و ظرفیت های خوبی را برای سودآوری سهام شرکت ایجاد کرده و در عین حال با اجرای برنامه های توسعه ای بازدهی سود سهام شرکت ارتقا خواهد یافت.

جزییات عرضه سهام

گفتنی است، شرکت کشت و دام قیام اصفهان در نماد «زقیام» هجدهم اسفندماه سال ۱۳۹۵ در گروه زراعت و خدمات وابسته، زیرگروه کشاورزی و و خدمات دامپروری به غیر از دامپزشکی در بازار دوم فرابورس پذیرش و در تاریخ ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۹۶ به عنوان یکصد و شصت و هفتمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس درج شد.

حال این شرکت که دارای ۳۵۰ میلیون سهم به ارزش اسمی هر سهم یک هزار ریال است دوشنبه هفته جاری ۲۵ تیرماه ۱۰ درصد از کل سهام شرکت را به خریداران حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش عرضه اولیه می‌کند.

دامنه قیمت

بر اساس این گزارش، دامنه قیمت در ثبت سفارش این عرضه از مبلغ ۲۳۰۰ ریال تا مبلغ ۲۳۶۹ ریال تعیین و حداکثر سهام قابل خریدارای توسط هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی حداکثر تعداد ۷۰۰ سهم اعلام شده است. از سوی دیگر مدیر عرضه و متعهد خرید آن نیز کارگزاری بورس بهگزین بوده و دامنه قیمت آن حداکثر ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه عنوان شده است.

لازم به ذکر است، پیش از این در تاریخ ۱۳ و ۱۹ تیرماه به ترتیب ۱۰ درصد از سهام شرکت‌های «پتروشیمی غدیر و کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور» در بازارهای اول و دوم عرضه اولیه شده بودند.

کد خبر 393433

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =