بورس آماده معاملات ارزی شده است

یک مقام مسئول با بیان آخرین اقدام‌ برای آغاز معاملات بازار اوراق گواهی صادراتی ارزی در بورس تهران گفت: تعطیلی بازار آتی سکه فعلاً از دستور کار خارج شده است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فارس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بازارهای سازمان بورس پیرامون آخرین اقدام‌ها برای آغاز معاملات بازار گواهی صادراتی ارزی در بورس خبر داد و گفت: شروع معاملات این بازار به تصمیم سازی‌ها در وزارت صنعت،معدن و تجارت و بانک مرکزی بستگی خواهد داشت.

وی افزود: سازمان بورس تا این لحظه بستر لازم برای انجام این معاملات را فراهم کرده و زمینه لازم برای آغاز این معاملات در بورس تهران ایجاد شده است.

این مقام مسئول از سازو کار عملیات معاملات این بازار با توجه به تأثیرگذاری بر نوسان‌های کاذب در بازارهای غیر رسمی صرفه نظر کرد و گفت: قیمت و حجم عرضه در این بازار از اهمیت بالایی برای تعدیل نرخ و تنظیم بازار خواهد داشت، بنابراین تا زمان آغاز معاملات نمی‌توان به جزییات دامنه نوسان و یا پریمیوم رقابتی در این معاملات اشاره‌ای کرد.

به گفته وی حجم عرضه در بازار گواهی صادراتی ارز بستگی به حجم درخواست صادر کنندگان کالاها برای عرضه این گواهی‌ها خواهد داشت که تا این لحظه رقمی از سوی وزارت صمت به سازمان بورس اعلام نشده است.

تعطیلی بازار آتی سکه در دستور کار نیست

خدابخش درباره احتمال به تعطیلی کشیدن بازار آتی سکه طلا در بورس کالا نیز سخن گفت و افزود: به طور حتم تعطیل شدن بازار آتی سکه می‌تواند به شدت گرفتن نوسان کاذب قیمت‌ها در بازار طلا بیافزاید و فعلاً تعطیلی بازار آتی سکه بورس کالا در دستور کار نیست.

کد خبر 393201

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =