پذیره نویسی صکوک مرابحه ۵۰۰ میلیارد ریالی صنعت غذایی کورش

مجوز تأمین مالی شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی خاص)، از طریق انتشار صکوک مرابحه به مبلغ پانصد میلیارد ریال صادر شد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، غلامرضا ابوترابی، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق افزود: با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی خاص) از طریق شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی خواهد شد.

وی توضیح داد: این اوراق 2 ساله، با نام و با نرخ سود 16 درصد است که اقساط مربوطه هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران به مدت سه روز کاری صورت خواهد گرفت.

ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: ضامن این اوراق، بانک ملت(سهامی عام) است. مسئولیت پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق بر عهده شرکت‌ تامین سرمایه بانک ملت(سهامی خاص) و عاملیت فروش آن بر عهده شرکت کارگزاری بانک ملت(سهامی خاص) است.

وی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی بهمن(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، روغن خام آفتابگردان مورد نیاز شرکت صنعت غذایی کورش را نقداً از طریق شرکت طلای ناب کورش(حق العمل کار) از شرکت Bunge(فروشنده) خریداری می کند و سپس این روغن خام آفتابگردان را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط اوراق را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

کد خبر 393156

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =