کاهش ۵.۵ درصدی قیمت جهانی طلا

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده ولی در سه ماه دوم ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۵.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سایت طلا، قیمت جهانی طلا طی روزهای اخیر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار در بازارهای بین المللی با کاهش نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که نرخ تورم آمریکا طی ماه می به هدف فدرال رزرو آمریکا یعنی ۲ درصد دست یافته است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در پایان مبادلات روز جمعه با ۳.۵۰ دلار افزایش به بیش از ۱۲۵۴ دلار رسیده است.

قیمت طلا روز پنجشنبه تا ۱۲۵۱ دلار کاهش یافته بود که این پایین ترین قیمت از ۱۳ دسامبر به شمار می رود.

قیمت طلا در هفته گذشته با کاهش ۱.۳ درصدی روبرو شده و در ماه ژوئن نیز بیش از ۳.۸ درصد کاهش یافت . قیمت این فلز گرانبها در سه ماه دوم امسال نیز عملکرد نامطلوبی داشته و بیش از ۵.۵ درصد کاهش داشته است.

در واقع قیمت جهانی طلا از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون ۴ درصد کاهش یافته است. به اعتقاد برخی از تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا در سه ماه سوم امسال نیز تحت فشار زیادی قرار خواهد داشت.

شاخص ارزش دلار طی هفته گذشته نیز با رشد ۰.۱ درصدی روبرو شده و در ماه ژوئن رشد ۰.۷ درصدی را ثبت کرده است. این شاخص از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۲.۷ درصد رشد داشته است.

کد خبر 393140

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =