ادغام پتروشیمی ها در تحریم دست مدیران را می بندد

ادغام شرکت های پتروشیمی در مقاطعی که ایران تحریم نباشد و مانند عربستان که دو شرکت متمرکز آرامکو و سابیک را دارد، عملکرد مناسبی است، اما در حال حاضر که ایران تحریم شده است، این موضوع می تواند دست مدیران را بسته و اجازه دور زدن تحریم ها را به آنها ندهد

به گزارش بورس آنلاین به نقل از پتروتحلیل، برخی از رسانه ها روز گذشته از تصمیم جدید دولت برای پتروشیمی ها مبنی بر اختصاص خوراک به این شرکت ها با ارز ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی خبر دادند.

مهندس سید حسین میر افضلی،مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم در این باره گفت: در جلسه ای که مدیران عامل شرکت های پتروشیمی و مسئولین دولت حضور داشتند، پیشنهاداتی در این باره مطرح شد، اما هنوز ابلاغیه ای در این باره ارسال نشده است.

وی درباره ادغام شرکت های پتروشیمی که در روزهای اخیر شاهد ادغام تاپیکو در هلدینگ خلیج فارس بودیم، گفت: ادغام شرکت های پتروشیمی در مقاطعی که ایران تحریم نباشدو مانند عربستان که دو شرکت متمرکز آرامکو و سابیک را دارد، عملکرد مناسبی است، اما در حال حاضر که ایران تحریم شده است، این موضوع می تواند دست مدیران را بسته و اجازه دور زدن تحریم ها را به آنها ندهد.

وی در ادامه افزود: البته در مدیریت به شکل کلان و متمرکز ادغام پتروشیمی ها عملکرد مناسبی است، اما اگر به صورت پراکنده و خرد سهام بین افراد تقسیم شود قدرت تصیم گیری از بین خواهد رفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل شرکت های پتروشیمی با اختصاص خوراک با دلار ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی به آنها مرتفع می شود، گفت: تنها بخشی از مشکلات شرکت های پتروشیمی حل خواهد شد، به نظر می رسد در صورتی که قانون برای شرکت های پتروشیمی اجرایی شود مشکل آنها رفع خواهد شد، به طوری که در بخشی از مقررات مالی دولت ماده ۱ تبصره ۲ بند ۴، آمده است؛ باید ۳۰ درصد در خوراک به شرکت های پتروشیمی تخفیف داده شود.

کد خبر 392791

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =