ادغام دو بانک بورسی و فرابورسی با یک موسسه

احتمالا تا چند روز آینده ادغام دو بانک بورسی و فرابورسی انصار و مهر اقتصاد با موسسه ثامن انجام و یک بانک جدید تشکیل خواهد شد.

به گزارش بورس آنلابن، در حالی پایان سال گذشته فرشاد حیدری معاون نظارت بانک مرکزی از ادغام موسسه ثامن، مهراقتصاد و بانک انصار در بهار سال جاری خبر داده بود که آخرین اطلاعات دریافتی ایسنا در مورد وضعیت این ادغام و تشکیل بانک جدید از این حکایت دارد که تا چند روز آینده و احتمالا بعد از نیمه شعبان تغییرات موردنظر اعمال و بانک جدید فعالیت خود را شروع می‌کند.

قرار است در نتیجه ادغام ثامن، مهر اقتصاد و انصار بانک جدید با نام انصار فعالیت کند. از این رو به زودی تابلوهای ثامن و مهر اقتصاد به انصار تغییر خواهد کرد.آنطور که پیش‌تر مقامات ارشد بانک مرکزی تاکید کرده‌اند در نتیجه این ادغام هیچ مشکلی برای سپرده‌گذاران پیش نخواهد آمد و جای نگرانی وجود ندارد.

براساس این گزارش، بانک انصار درحالی با سرمایه 1000 میلیارد تومانی در بورس حضور دارد که بانک فرابورسی مهر اقتصاد با سرمایه 1200 میلیارد تومانی بعد از اعلام سال گذشته ادغام با ثامن و بانک انصار اعلام کرده بود: متقاضیان خرید سهام این بانک می‌توانند سهام هشتمین بانک بزرگ را از طریق فرابورس خریداری کنند.

کد خبر 392394

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =