شرکت های اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال استارتاپ های ایرانی هستند

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال جذب استارتاپ های ایرانی هستند تا ایده های آنها را به خارج از کشور منتقل کنند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از ایرنا، امیر هامونی روز دوشنبه با اشاره به حمایت بازار سرمایه از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان داخلی، اظهار داشت: بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حمایت از استارتاپ ها رقابت وجود دارد.

مدیرعامل فرابورس افزود: سرمایه گذاران داخلی، باید حمایت جدی تری از استارتاپ های داخلی داشته باشند زیرا در صورت فقدان حمایت داخلی، شرکت های خارجی به راحتی اقدام به جذب آنها می کنند.

هامونی به توجه ویژه خارجی ها به کسب و کارهای نوین ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: در برخی موارد، سرمایه گذاران خارجی اقدام به جذب استارتاپ های ایرانی کرده اند به طوری که گروه کاری مربوطه را به طور کامل به خارج از کشور انتقال داده اند.

وی گفت: سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس از جمله مهمترین سرمایه گذارانی هستند که استارتاپ های ایرانی را جذب کرده اند.

مدیرعامل فرابورس درباره حمایت از کالا و ایده های ایرانی، گفت: از برنامه هایی که برای حمایت از شرکت های نوپا و ایده های جدید ارایه شده، برگزاری جشنواره فین استارز 2018 با هدف معرفی استارتاپ ها و برقراری ارتباط میان آنها و سرمایه گذاران است.

هامونی با بیان اینکه این همایش با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار می شود، افزود: در ایام برگزاری فین استارز 2018 (2727 تا 30 فروردین) 140 میلیارد ریال توسط شرکت های داخلی در بخش استارتاپ ها سرمایه گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، با توجه به حمایت ناکافی بانک ها و شرکت ها از ایده های جدید، طرح های نوپا در تامین منابع مالی و نقدینگی دچار مشکل اند. بر این اساس تلاش شده است با پذیرش این شرکت ها یا طرح پیشنهادهای آنها در بازار سرمایه و فرابورس، امکان حمایت از این ایده ها و طرح های نوپا که بیشتر از سوی جوانان ارایه می شود، فراهم آید.

پیش از این با راه اندازی صندوق های جسورانه در بازار سرمایه و بورس تلاش شده است از شرکت های دانش بنیان و نوپا حمایت شود.

از پارسال نیز بازار سرمایه و فرابورس برای حمایت از طرح های جدید در بخش فناوری مالی، برگزاری جشنواره «فین‌‌استارز» را آغاز کرد.

سرمایه گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه گذاری برای راه اندازی کسب و کارهای نوپاست که در بازار سرمایه آغاز به کار کرده است؛ این نوع سرمایه گذاری، منبع بسیار مهمی برای راه اندازی کسب و کارهایی است که کوچکتر از آن هستند که بتوانند به بازار سرمایه یا بانک ها دسترسی داشته باشند.

در واقع صندوق های سرمایه گذاری جسورانه حلقه مفقوده میان دانش و شرکت های دانش بنیان و ثروت آفرین را پر می کنند.

این کسب وکارها به طور عمومی ریسک بالا و به تبع بازدهی بالایی برای سرمایه گذار دارند .

کد خبر 392283

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =