سهم حقیقی و حقوقی‌ها از معاملات بورس

تازه ترین اطلاعات معاملات تالار شیشه ای در فروردین ماه ۹۷ مشخص کرد که سهامداران حقیقی ۴۵ درصد خریدها و فروش ها را به خود اختصاص داده اند.

آمارها نشان می دهد در فروردین ماه سال جاری، ۵۵ درصد معاملات توسط حقوقی ها و ۴۵ درصد معاملات توسط حقیقی ها در بازار سهام صورت گرفته است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، تازه ترین اطلاعات معاملات تالار شیشه ای در فروردین ماه ۹۷ مشخص کرد که سهامداران حقیقی ۴۵ درصد خریدها و فروش ها را به خود اختصاص داده اند.

این گزارش می افزاید: در نقطه مقابل، حقوقی های بازار سهام در مقابل حقیقی ها، سهم ۵۵ درصدی از خرید ها و فروش ها را به نام خود ثبت کردند.

تحرک حقیقی ها

این گزارش می افزاید: اشخاص حقیقی طی فروردین ماه مالکیت خود در سهام ۱۱ گروه اضافه کردند که در خالص خریدها، گروه های «صندوق های قابل معامله با ۱۲۳ میلیارد ریال، استخراج نفت، گاز و خدمات جنبی به جز اکتشاف با ۴۴ میلیارد ریال، عرضه برق، گاز و آب گرم با ۲۳ میلیارد ریال، سایر واسطه گری های مالی با ۲۰ میلیارد ریال و قند و شکر با ۱۹ میلیارد ریال در رتبه های یک تا ۵ این فهرست قرار دارند.

تحرک حقوقی ها

نگاهی به تحرک حقوقی ها در اولین ماه سال ۹۷ مشخص می کند، حقوقی ها مالکیت خود را در ۳۰ صنعت افزایش داده اند و ۵ گروه اول که بیشترین تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی را داشته اند شامل: «بانک ها و موسسات اعتباری با ۸۰۱ میلیارد ریال، استخراج کانه های فلزی با ۳۰۴ میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با ۲۲۰ میلیارد ریال، خودرو و ساخت قطعات با ۲۰۴ میلیارد ریال و فلزات اساسی با ۱۳۰ میلیارد ریال می شود.

کد خبر 392260

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =