وارد مرحله سوددهی می‌شویم

هفته‌نامه بورس: مدیرعامل بانک صادرات ایران از پیگیری برنامه‌های این بانک برای افزایش سرمایه خبر داد و گفت: همه بانک‌ها در حال حاضر نیاز به افزایش سرمایه دارند.

حجت‌اله صیدی با بیان این مطلب افزود: با توجه به ضوابط خاص موجود از سوی بانک مرکزی، بورس و سهامداران از جمله دولت، سهام عدالت، سهامداران خصوصی و نهادهای سرمایه‌گذاری که در ترکیب سهامداری ملاحظات آن باید رعایت شود که خود نیازمند پیش‌بینی منابع متعددی بوده و قدری زمان بر است. وی افزایش سرمایه آتی این بانک را مورد تاکید قرار داد و گفت: همانطور که در مجامع بهمن و اسفند سال قبل اعلام شد، افزایش سرمایه در دستور کار بانک و فرآیندهای مقدماتی این امر و گزارش‌های لازم برای پیشبرد این فرآیند هم در حال انجام است تا بتوانیم مجمعی را به منظور افزایش سرمایه برگزار کنیم. از این رو باید تمام جوانب افزایش سرمایه و برنامه‌ها، منافع و معایب احتمالی مورد بررسی قرار گیرد که به محض نهایی شدن و اخذ مجوزها از سوی بانک مرکزی بورس و سهامداران مجمع برگزار خواهد شد.

وی، تجدید ارزیابی دارایی‌های بانک را به عنوان بخشی از منابع افزایش سرمایه آینده بانک اعلام کرد و در عین حال افزود: برنامه افزایش سرمایه شامل بخش‌های مختلفی است که بخشی از آن شامل تجدید ارزیابی نیز می‌شود اما باید منتظر تکمیل شدن طرح توجیهی و منابع تأمین افزایش سرمایه بود تا همه چیز به طور کامل مشخص شود.

وی ادامه داد: دارایی بانک صادرات ایران از ١٧٠٠ هزار میلیارد ریال فراتر رفته که طبیعتا در مورد بانکی با این میزان دارایی و حمایت‌هایی که از سوی دولت در مورد برون‌رفت از مشکلات بانکی در دست اجراست، تنها باید در مورد بقا و توسعه بیش از پیش آن تصمیم گیری کرد.

 صیدی گفت: برنامه‌های بانک که پیشتر اعلام شد با جدیت در حال اجراست در شش هفته پایانی سال ٩٦ برنامه کوتاه‌مدتی را داشتیم و دو کار عمده انجام شد، اول روند جذب منابع را افزایش دادیم و در مرحله دوم مطالبات را بهبود بخشیدیم که این دو منجر به توقف افزایش زیان شد و این روند ادامه دار است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: رویکردها هم در بانک صادرات ایران توسعه خواهد یافت و امسال روند زیان‌دهی آن معکوس خواهد شد، در سال ٩٨ وارد مرحله سوددهی می‌شویم. همچنین شمولیت ماده ١٤١ هم با همین برنامه‌ها برطرف می‌شود. با برگشت روند زیان‌دهی و تبدیل آن به سوددهی و افزایش سرمایه که باید مراحل آن طی شود این مساله هم برطرف خواهد شد.

 

  • شماره ۲۴۷ هفته نامه بورس - صفحه۱۲
کد خبر 392242

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =