دفاع تمام قد دولت از دلار ۴۲۰۰ تومانی و ثبات قیمت کالا‌های اساسی

معاون اول رییس جمهور از طرف دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان داد با قدرت و قوت سیاست دلار تک نرخ ۴۲۰۰ تومانی اجرا و هیچ افزایش قیمتی در دارو و کالا‌های اساسی رخ نخواهد داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی مسائل ارزی که برای پیگیری و پیشبرد تصمیمات اتخاذ شده درباره تک نرخی شدن قیمت ارز و مقابله با قاچاق و بازار غیررسمی ارز تشکیل شد، اظهار داشت: تصمیم دولت در اعلام قیمت دلار به میزان 4200 تومان تصمیمی منطقی و کارگشاست و دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان می‌دهد با قدرت و قوت این سیاست را اجرا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی مسئولیت مدیریت و اجرای این سیاست‌ها و تصمیمات را بر عهده دارد، از همه دستگاه‌های ذیربط خواست با جدیت تلاش کنند تا این سیاست‌ها که موجب ثبات در بازار، پیش بینی پذیر شدن اقتصاد و اطمینان در جامعه می‌شود به خوبی اجرایی شود.تمهیدات لازم برای تامین نیاز ارزی کسانی که نیاز فوری به ارز دارند،اندیشیده شده و با برنامه ریزی‌های انجام شده هیچ افزایش قیمتی درحوزه دارو و کالا‌های اساسی نخواهیم داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: باید به شبهات و پرسش‌های جامعه پاسخ داده شود. در این خصوص بانک مرکزی باید مقتدرانه در صحنه حضور داشته باشد و به پرسش‌های مطرح در افکار عمومی پاسخ دهد و اطمینان لازم به جامعه در خصوص ثبات بازار ارز را بدهد.همه قوا و ارکان نظام برای کمک به دولت در این خصوص اعلام حمایت کردند،خوشبختانه وضع منابع ارزی خوب است و دولت اجازه نمی‌دهد برخی تلاطم‌های مقطعی ناشی از عوامل غیر اقتصادی در بازار ارز مدیریت با ثبات اقتصادی را به چالش بکشد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه در نهایت آرامش نیاز‌های منطقی ارزی جامعه را برآورده خواهیم کرد، گفت: عرضه هرگونه ارز دیگری به غیر از ارز رسمی بانک مرکزی مصداق قاچاق است و با تمام توان با آن برخورد خواهد شد. علاوه بر اینکه هیچ فروشنده‌ای حق ندارد به بهانه افزایش قیمت ارز قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم را افزایش دهد.

براساس این گزارش، در این جلسه که وزرای صنعت، اقتصاد، جهاد کشاورزی، کشور، رییس کل بانک مرکزی، معاون اقتصادی رییس جمهور، دستیار ارشد اقتصادی رییس جمهور و سایر مسئولان ذیربط حضور داشتند پس از بحث و تبادل نظر شد، دستورالعمل اجرایی مصوبات دولت در حوزه ارزی تصویب و مقرر شد توسط بانک مرکزی اطلاع رسانی شود.

همچنین مقرر شد کمیته‌ای با عضویت بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت و معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور با برگزاری جلسات مستمر روزانه ضمن رصد مسائل ارزی پیشنهادات لازم را برای طرح و تصمیم گیری بعدی که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار خواهد شد، ارائه کنند.

کد خبر 392152

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =